Aliexpresste E-İhracat Nasıl Yapılır?

Aliexpresste E-ihracat Nasıl Yapılır?  Aliexpress’le e-ihracata başlamak için öncelikle satıcı hesabı açmalısınız. Satıcı hesabınızı açtıktan sonra ihracata başlayabilirsiniz.

ALİEXPRESS’TE MAĞAZA AÇARKEN İSTENİLEN ŞİRKET EVRAKLARI NELERDİR?

AliExpress’te dükkan açmak için ihtiyacınız olan evraklar ve belgeler aşağıdaki gibidir. Tüm bu evraklar başvuru sırasında çevrimiçi olarak istenir, fiziksel bir belge kargolamanız gerekmez.

Şahıs şirketi ise sadece

• Vergi levhası

• İmza beyannamesi

• E-devletten alınan barkodlu ikametgah belgesi temin etmeniz istenir.

Limited veya anonim şirket ise yukarıdaki belgelere ek olarak

• Faaliyet belgesi

• Ticaret sicil gazetesi temin etmeniz istenir.

Aliexpress’te E-ihracat Nasıl Yapılır?

1- Hızlı, Kolay ve Ücretsiz Mağaza Açılışı:

AliExpress satıcı olmak için öncelikle aliexpress satıcı rehberini inceleyin ve ardından aliexpress satıcı hesabı oluşturun.
Başvuruyu takiben 2 iş günü içerisinde AliExpress mağazası açılır. Mağaza açılışı için herhangi bir ücret bulunmamaktadır.

2- Şeffaf Platform Kuralları:

AliExpress satıcı adayı, AliExpress mağazasını açtıktan sonra ürün yükleme aşamasına geçmeden önce platform kurallarını detaylı bir şekilde okuyup, platform kurallarına uyan ürünleri listelemekle sorumludur.

3- Ücretsiz Eğitimler:

AliExpress yetkilileri ve AliExpress sertifikalı eğitmenleri tarafından hazırlanan, AliExpress University üzerindekitüm eğitimlere AliExpress satıcılar ve satıcı adayları ücretsiz erişim sağlayabilir.

4- Ücretsiz E-İhracat Danışmanlığı:

Satıcı destek hattı danışmanları satıcılara  ücretsiz e-İhracat danışmanlığı sağlar.

5- Tüm Dünyaya Tek Panelden Satış:

Satıcılar başta Rusya, Avrupa, Ortadoğu ve Amerika olmak üzere 200’den fazla ülke ve bölgede 150 milyon müşteriye tek bir panel üzerinden satış yapar.

6- Otomatik Tercüme Desteği:

AliExpress’te satış yapmak için satıcıların herhangi bir yabancı dili bilmesi gerekmez. Platform 18 dilde otomatik tercüme desteği verir, bu sayede satıcıların ürünleri yerel dillerde listelenir ve tüm dünyadaki müşterileri ile panel üzerinden kendi dillerinde iletişim kurabilirler.

7- Uygun Lojistik Maliyetleri ve Çözümleri:

AliExpress’in yerel ve global lojistik partnerleri ve iş ortaklıkları ile siparişler satıcıların kapısından teslim alınır, gümrük ve lojistik işlemleri hızlı ve sorunsuz bir şekilde halledilir, sevkiyat tamamlanır. Satıcıların ürünleri 3.5 dolardan başlayan uygun lojistik maliyetleri ile alıcılara teslim edilir.

8- Düşük İade Oranları:

Müşterilerin keyfi iade yapması durumunda lojistik masrafına kendileri katlanmak durumundadır, bu sebeple AliExpress’te iade oranları oldukça düşüktür.

9- Düşük Komisyon Oranları:

Satılan ürünün başarılı teslimatını takiben, satıcıdan %5 ve %8 arasında kategoriye bağlı olarak değişen platform komisyonu kesilir.

10- Tahsilat Kolaylığı:

Platform 38 farklı para birimi ve ödeme yöntemi ile satıcı adına risk kontrolü ve tahsilat yapar.Başarılı teslimatı takiben hakedişini satıcı adına açılan Alipay hesabına ABD doları cinsinden yatırır.

Satıcının teslim edilen siparişlerinin bedeli, ürün müşteriye ulaştıktan sonraki maksimum 5 gün içinde hızlı tahsilat ile satıcının hesabına geçer.

Alipay hesabından her para çekişte satıcının hesabından 15 USD komisyon kesilir, AliExpress’in anlaşmalı olduğu Finansbank üzerinden yapılan işlemlerde komisyon kesintisi yapılmaz.

11- KDV Muafiyeti :

AliExpress satıcıları ürünlerini mikro ihracat kapsamında ülkeden çıkışını sağladığı için lojistik partnerinizin size vereceği ETGB belgesi sayesinde KDV muafiyetinden faydalanabilir, Türkiye’de ödedikleri KDV’yi borçlarına mahsup edebilirler.

Aliexpresste E-ihracat Nasıl Yapılır? konusunda daha fazla bilgi için bizimle iletişime geçiniz.