16 Mart 2021

|

Etiketler: opencart indirim, opencart toplu ürün indirim

|

Katagoriler: Kampanyalar, Ürünler

Opencart toplu ürün alımına indirim yapımı

Opencart toplu ürün alımına indirim yapımı

Opencart toplu ürün alımına indirim nasıl yapılır?

Opencart e-ticaret sitenizde satışları artırmak için kullanabileceğiniz bir çok varyasyon bulunmaktadır. Bunlardan biriside toplu alıma indirim uygulamasıdır. Opencart ürünlere indirim yapımı konusunda tek ürün için indirimli fiyat uygulamasını anlatmıştık. Şimdi ise bunu toplu olarak nasıl yapabileceğinizi anlatacağız.

Yönetim paneline giriş yapın sol kısımdaki nagivasyon menüsünden katalog sekmesine tıklayın ardından ürünler seçeneğine tıklayın. Ürün listenizden toplu alıma indirm yapmak istediğiniz ürünün sağ tarafındaki mavi düzenleme butonuna tıklayın.

Opencart toplu ürün alımına indirim yapımı

Opencart toplu ürün alımına indirim yapımı

Ürün düzenleme sayfasındaki üst sekmelerden indirim sekmesine tıklayın.

Bu bölümde örnek olarak 100 tl olan bir ürünü 3 adet alınması durumunda 250 tl ye alınabilinir yapacağız. Ürünün ilk fiyatı ürünü yüklerken fiyat bölümüne eklediğiniz fiyatı göründüğü için indirim seçeneklerine 2 adet alımdan başlatacağız.

 

Sağ taraftaki mavi artı işaretli buton ile 2 bölüm ekleyelim.

Opencart toplu ürün alımına indirim

Opencart toplu ürün alımına indirim Yapımı

 

1- 2 Bölüm açtık burada belirleyeceğimiz ilk alan adet bölümü olacaktır. 1 adet alınması halinde ürünü girerken eklediğiniz fiyat geçerli olacağı için ilk adet bölümüne 2 yazın ardından ikinci adet bölümüne 3 yazın.

2- İkinci kısımda öncelik belirleyeceğiz. Öncelik hangi indirim seçeneğinin ilk sırada çıkacağını belirleyeceğiz. Birinci öncelik kısmına 1 ikinci öncelik kısmına 2 yazın.

3- Üçüncü kısımda fiyat seçneklerini belirleyin. Ürünün 2 adet alım fiyatı 175 tl 3 adet alım fiyatı 250 tl yazın ve sağ üst kısımdan kayıt edin.

 

 

Şimdi artık bu ürün 2 adet alındığında sepete otomatik olarak 175 tl 3 adet alındığında ise otomatik 250 tl olarak işleyecektir.

Bu uygulamayı sınırsız sayıda yapabilirsiniz 5 adet alna 10 adet alana şeklinde daha fazla indirim seçeneği sunabilir ürünü sitenize gelen ziyaretçilerinize daha cazip bir hale getirebilirsiniz.

Bu işlem sonrası opencart eticaret sitenizde ürün ansayfada, kategorilerde ve indirim ile alakalı modüllerde üstü çizili olarak görünecektir.

Opencart ürünler ile ilgili indirim vb daha fazla bilgi için opencart yardım konuları bölümünü inceleyiniz.