Opencart Ürünlere İndirim Yapımı

Opencart Ürünlere İndirim Yapımı

Ürünlere İndirim Nasıl Yapılır?

Ürünlerimize eklerken yada ekli olan ürünlere indirim yapmak için admin panele girin ardından katalog sekmesine tıklayın ardından ürünlere tıklayın. Ürünler listesinden indirim yapacağınız ürünün sağ tarafındaki mavi butona tıklayın ve ürün sayfasına girin. Aşağıdaki anlatımı ekli olan bir ürüne yapacağınızı varsayıp anlattık ürün eklerken’de ürünü ekleme sayfasına girdiğinizde aşağıdaki işlemleri yapın.

Opencart Ürünlere İndirim Yapımı

Opencart Ürünlere İndirim Yapımı

Ürün sayfasında indirim sekmesine tıklayın ardından + butonuna tıklayın.

Müşteri Grubu: İndirimi görmesini istediğiniz müşteri grubunu seçin. Eğer bir müşteri grubu oluşturmadıysanız default kalsın. 

Müşteri grubu oluşturma kısmında örneğin bu ürün indirimi sadece belli bir müşteri grubuna görünecekse indirime sadece o grupları ekleyin böylece eklediğiniz müşteri grubu dışındakiler ürün indirimini görmeyecektir.

Miktarı: İndirim ürün kaç adet alındığında geçerli olacaksa o sayıyı yazın.

Öncelik: Aynı ürüne birden fazla indirim seçeneği sunabilirsiniz. Örneğin 3 adet fiyatı 10 TL, 5 Adet fiyatı 7 TL şeklinde birden fazla indirim ekleyebilirsiniz. Bu nedenle indirim sıralaması ürün sayfasında nasıl görünmesini istiyorsanız öncelik kısmına belirtiniz. Örneğin 3 adet fiyatı 1.,  5 adet fiyatı 2. vb. Eğer birden fazla değil sadece tek alıma indirim yapıyorsanız 1 yazın.

Fiyatı: İndirimli fiyatı yazın. Veri bölümünde ana fiyat yazılıdır. Buraya ana fiyattan nekadar indirim olacaksa o fiyatı yazın. Eğer birden fazla indirim yapacaksanız her indirim seçeneğine ilgili fiyatı yazınız.

Başlangıç Tarihi: İndirimin geçerli olacağı bir tarih varsa başlangıç tarihini seçiniz.

Bitiş Tarihi: İndirimin bitiş tarihini seçiniz.

Eğer belirsiz bir süre olacaksa tarih bölümlerini boş bırakabilirsiniz.

Opencart ürünlere indirim özelliğini farklı bir çok varyasyonda kullanabilirsiniz. İndirimlere eklediğiniz ürünler indirimli ürünler bölümünde otomatik görünecektir. Eğer indirimli ürünler bölümü temanızda yoksa ek modül alarak listeleyebilirsiniz. Opencart indirim özelliği hakkında daha fazla bilgi almak için bizimler iletişime geçiniz.