E-Ticaret Sitesi Kurmak

E-Ticaret Sitesi Kurmak nasıl kurulur, başlangıç ve kurulum aşamaları nelerdir beraber planlayalım.

E-Ticaret Sitesi Kurmak İçin Neler Yapılması Gerekli?

E-Ticaret Sitesi Kurmak

Bir e-ticaret sitesi kurmak için şahıs firması yada şirket olmanız gereklidir. Her türlü ticari işletme e-ticaret yapabilir. Onun için şirket türü fark etmez. Mesela şahıs firması kurmak en kolayıdır. Bunun için kuruluş işlemleri daha kolay ve hızlıdır. Şahıs firması için muhasebecinizin olması onunla birlikte gerekli evrakları hazırlayarak işinizi hemen kurabilirsiniz. Evrak olarak imza sirküsü, kimlik fotokopisi , ikametgah, kira sözleşmesi gibi belgelerle vergi dairesine başvurulduğunda 1 gün içinde firmanız kurulabilir. Limited şirket kurmak ise biraz daha ayrıntılı ve uzun bir iştir. Maliyet olarak şahış firması kuruluş ve işletme giderleri limited şirketten çok daha düşüktür. Ancak yapacağınız işe göre nasıl bir şirket kuracağınızı iyi belirlemek için araştırmanızı iyi yapmalısınız.Ticari kuruluşunuzu yaptıktan sonra Ticaret Odasına kayıt olmanız gerekir.

Tüm bu işlemler bittikten sonra satıcak olduğunuz ürünleri listeleyin. Fiyat politikanızı belirleyin. Ürün fotoğrafları ve özellikleri içeren listenizide hazırladıktan sonra Ürünlerinizin gönderimi için kargo ile anlaşma yapın. E-Ticaret sitenizi kurmak için gerekli alan adınıza (Domain) karar verin. Alan adınız (Domain) firma adınızı yada satıcak olduğunuz ürün marka adı içerebilir. Bu konuda uzmanlarımızdan destek alabilirsiniz.

Alan adı (Domain) nedir?

Alan adı (Domain), bir Web sitesinin İnternet’teki adı ve adresidir. Bu adres olmadan bir İnternet kullanıcısı Web sitesine sadece IP adresiyle ulaşabilir. Örneğin şu anda gezmekte olduğunuz sitenin alan adı protasarim.net.tr dir. Alan adları IP adresi denilen, bilgisayarların (sunucuların/serverların) birbirini tanımasını sağlayan numara sisteminin daha basitleştirilmiş ve akılda kalması için kelimelerle ifade edilmiş halidir.

Örneğin protasarim.net.tr alan adı adres barına yazıldığında tarayıcı bu alan adını önce IP adresine çevirir, daha sonra kullanıcıyı bu IP adresine sahip bilgisayara yönlendirir. Dolayısıyla Web sitesinin ziyaret edilebilmesi için kullanıcıların IP adresini bilemeyecekleri göz önünde bulundurulmalı ve siteye daha kolay ve akılda kalıcı bir alan adı alınmalıdır. Alan adı almak için bir İnternet servis sağlayıcısına gidilebilir veya Web hosting (barındırma) firmasından müşteri için bir alan adı kaydetmesi istenebilir.

Aslında alan adı satın aldığınız değil kiraladığınız bir hizmettir, bu nedenledir ki en fazla on yıl olmak üzere alan adınızın süresini yenilemelisiniz, normal olarak en az bir yıl olarak kayıt edilen alan adları, On yıla kadar tescil edilebilir

Türkiye’nin ülke alan adı olan .tr uzantılı alan adları protasarim.net.tr gibi (.com.tr, .net.tr ve daha fazlası) BTK tarafından yönetilmekte ve tahsis edilmektedir, en fazla beş yıl olarak tahsis edilebilir.

Alan adınızı tescil ettikten sonra barındırma alanınız firmamız tarafından size uygun olanı tahsis edilir.

Barındırma Alanı (Hosting) Nedir?

Barındırma alanı (Hosting), bir web sitesinde yayınlanmak istenen sayfaların, resimlerin veya dokümanların internet kullanıcıları tarafından erişebileceği bir bilgisayarda tutulmasıdır. Barındırma hizmeti web sitesinde bulundurulmak istenen içeriğin yüklendiği ve web sayfasının arka yüzüdür.

İnternette site yayınlamak için özel olarak üretilmiş, internet omurgasına çok hızlı bağlantısı olan, yüzlerce kullanıcıya aynı anda hizmet verebilecek bir bilgisayarda (sunucuda) yayınlamak istediği dosyaların saklanması gerekir. Web siteye ait dosyaları saklayan ve internet kullanıcılarının erişimine sunan bu bilgisayarlara web sunucusu (web server), bu veri saklama ve yayınlama işlemine de barındırma hizmeti denir.

Alan adınız ve barındırma alanınız belirlendikten sonra e-ticaret paketlerimizden size uygun olanı seçin. E-ticaret paketinizide belirledikten sonra size uygun olan tasarımı seçin. Tüm seçimlerinizi yaptıktan sonra e-ticaret siteniz 1 iş günü içerisinde hazırlanıp size teslim edilir. Teslim edildikten hemen sonra ürün satmaya ve ödeme almaya başlayabilirsiniz.

E-ticaret sitesi kurmak için sık sorulan sorular

E-Ticaret sitesi kurmak için paketlerimiz hakkında sıkça sorulan soruları burada bulabilirsiniz. Eğer farklı bir sorunuz varsa bizimle iletişime geçiniz.

E Ticaret paketlerimizin demo sürümü için talep oluşturmanız gereklidir. Buradan talep oluşturup inceleyebilirsiniz.

Tabiiki. Daha sonra istediğiniz pakete yükseltebilir paketler arası geçiş yapabilirsiniz.

Tüm banka sanal pos’ları sistemimiz tarafından desteklenmektedir. Ayrıca sistemimiz birçok ödeme sistemi ile de entegredir. iyzico, iPara, PayU, Hepsipay,  hesap bilgilerinizi sisteme tanımlayarak hemen kredi kartı ile ödeme almaya başlayabilirsiniz.

Sistem alt yapısı opencarttır. Hem yönetim hem mağaza kısmı tüm mobil cihazlardan kolaylıkla kullanılabilmektedir.

Kullanmakta olduğunuz ücretli yada ücretsiz sisteminizin alt yapısı uygunsa herhangi bir veri kaybı olmadan geçiş yapabilirsiniz.

Sadece kurulum sürecinde değil eticaret süreçlerinin tümünde sizin yanınızdayız. Mesai saatlerinde telefon diğer sürelerde mail ile destek alabilirsiniz.

KARAR VEREMEDİNİZMİ?

Eğer karar veremediyseniz kurulum sürecinin tamamında size yardımcı olabiliriz.

Whatsapp
Instagram
Telefon Et
Çevirim İçi Kapat
Nasıl Yardımcı Olabiliriz?