E Ticaret Sitesi Başlangıç Klavuzu

E Ticaret Sitesi Başlangıç Klavuzu

Opencart Çevrimiçi mağazanızdan satış yapmaya başlamak için e ticaret siteniz kurulduktan sonra birkaç adım yapmanız gerekir. Siteniz ön yüzü mağaza ve yönetici arayüzünden oluşur . Öncelikle yönetici ayarlarını yapalım.

1- Mağaza ayarları

Genel Ayarlar altında mağazanızın adını, sahibini, adresini, e-postasını ve telefon numarasını ayarlamanız gerekir. Bunlar mağazanızın iletişim sayfası ve sipariş faturaları için kullanılacaktır. Mağaza ayarlarını buradan inceleyin.

2-Yerel Ayarlar

Mağazanızın ülke seçimi, dil ayarları, para birimi, vergi oranları ve vergi sınıfları vb gibi önemli ayarlarınızı yapılandıracağınız bölümdür. Yerel ayaları yapılandırmak için buraya tıklayın.

3-Seçenekler

Seçenek ayarları ürünleriniz için varyant belirleme, İncelemeler, Kuponlar, Vergiler, Hesap, Satın Alma, Hisse Senedi, Satış Ortakları, İade ve Güvenlik Kodu ile ilgili birçok önemli yapılandırma içerir. Seçenek ayarları için buraya tıklayın.

4-Kargo Metodları

Kargo metodlarınızı belirlemelisiniz. Kargo metodlarını nasıl ayarlayacağınızı incelemek için buraya tıklayın.

5- Ödeme Metodları

Ödeme metodlarınızı belirleyin. Kredi kartı, kapıda ödeme, havale ve diğer ödeme metodlarını belirlemek için buraya tıklayın.

Genel yapılandırmayı tamamladıktan sonra yardım konularına gözatın. Bu bölümde mağazanız için gerekli olabilecek diğer ayarlar ve düzenlemeler hakkında detaylı bilgi bulabilirsiniz. Yardım bölümünde bulamadığınız konular için destek talep edin. Destek talepleri genellikle kısa bir sürede cevaplanır ancak yoğunluk dönemlerinde değişkenlik göstermektedir. Bu nedenle acil durumlar için lütfen iletişime geçin.

E Ticaret sitesi başlangıç klavuzu yeterli olmadıysa bizimle iletişime geçin.