Opencart Nedir?

Opencart Nedir? sıkça sorulmakta olan bir sorudur. Opencart nedir? E-ticaret sitesi kurmak için ücretsiz ve açık kaynaklı bir e-ticaret platformudur. 

Opencart Ne Demek?

Türkçe açık kart demektir. Açık kaynaklı ve kodlarına erişilir, özelleştirilir olan bir eticaret alt yapısının  markasıdır.

Açık Kaynaklı Ne Demek?

Bir yazılımın açık kaynak olması demek yazılımın herhangi bir yazılımcı tarafından geliştirilebilir olması demektir. Bu sayede yazılımınızı kendi istediğiniz gibi  geliştirebilirsiniz demektir.

Hangi Yazılım Dilini Kullanıyor?

Php tabanlı, MySQL veritabanı ve html yazılım dilini kullanmaktadır. 

Opencart Güvenlimi?

Opencart güvenlimi sorusu çok sık sorulmakta olan bir sorudur. Açık kaynaklı güvensiz olur gibi söylemler sıkça söylenmektedir. Ancak opencart’ın açık kaynak olması güvenli olmadığı anlamına gelmez. Hiç bir yazılımın açık kaynaklı olması güvenli olmaz demek değildir. Hangi yazılım olursa olsun sorulması gereken ilk soru yazılımın barındığı sunucu güvenlimidir?

Opencart yüzlerce geliştiricisi olan, ayrıca bilinen 13 bin üzeri modülü geliştirilmiş ve ayrıca 1,6 milyon üzeri kullanıcısı olan bir yazılımdır. Ayrıca en ufak açığı dahi hemen tespit edilerek güncellenmektedir. Kısaca opencart oldukça sağlam ve güvenlidir. Dikkat edilmesi gereken yazılımı kullanacak olduğunuz sunucunun güvenliğidir.

Opencart mı? Woocommerce mi?

Son zamanlarda çok fazlaca sorulan bir sorudur. Ancak normalde opencart mı woocomerce mi diye bir karşılaştırma olmaz. Çünkü opencart tamamen e-ticaret için yapılmıştır. Tüm modülleri ve diğer tüm özellikleri yine e-ticaret içindir. Opencart doğuştan e-ticarettir. Ancak aynı şeyler woocommerce için geçerli değildir.

Çünkü woocommerce bir e-ticaret sistemi değil wordpress için yapılmış bir e-ticaret eklentisidir. Örneğin woocommerce ile e-ticaret yapmak istiyorsunuz. Ozaman önce wordpress kurmanız gerekli.

Ancak wordpress kurduktan sonra woocommerce eklentisini kurabilirsiniz. woocommerce başlı başına bir e-ticaret alt yapısı olmadığı için wordpress ile birlikte kullanmak zorundasınız.

WordPress ise bir makale blog sistemidir. Bu amaçla yapılmıştır. Sonradan woocommerce eklentisini geliştirerek wordpress ile e-ticaret yapılmasını sağlamıştır. Ancak bu geliştirme opencart ile karşılaştırılamaz.  Opencart çok gelişmiş ayrıca dünya çapında kabul edilmiş bir e-ticaret alt yapısıdır. Woocommerce ise wordpress eklentisidir.

Sunucu Güvenliği Neden Önemli?

Gününümüzdeki sorunların %85’i sunuculardaki açıklardan kaynaklanmaktadır. Eğer kullandığınız sunucu güvenli değil ise yazılımınızın güncel olması veya çok sağlam olmasının hiç bir anlamı olmayacaktır.

Opencart Kullanımı Kolaymı?

Opencart’ın dünya çapında en fazla tercih edilme nedenlerinden biriside. kolay kullanımlı olmasıdır. Ayrıca Türkçe ve çok basit ve kolay anlaşılabilen bir yönetim paneline sahiptir. Kodlama bilgisi gerektirmeyen kolayca şekillendirip kullanabileceğiniz bir yapıya sahiptir.

Opencart Ücretsizmi?

Opencartı sitesinden indirip kurduğunuz hali ile ücretsizdir. Ancak kurulum sonrası ek modül veya tasarım gibi profesyonel destek talep ettiğinizde ücretli olacaktır. Sitemizdeki ücretli hizmetler gibi.

N11, Trendyol, Hepsiburada Pazaryeri Entegrasyonu Varmı?

Opencart ile N11, Trendyol, Hepsiburada gibi pazaryerlerine entegrasyonu rahatlıkla yapılmaktadır. Opencart pazaryeri entegrasyon modülünü inceleyiniz.

E-ihracat Modülleri Varmı?

Opencart dünyaya entegre konusunda oldukça başarılıdır. Opencart e-ihracat modülleride bulunmaktadır. Aliekspress, etsy, amazon ve diğer bir çok pazaryerine entegrasyon modülü bulunmaktadır.

Opencart Seo Uyumlumu?

Opencart duyarlı bir alt yapıya sahiptir. Gelişmiş bir çok seo modülü bulunmaktadır. Ayrıca google uyumu en iyi e-ticaret alt yapılarından olduğu dünyaca kabul edilmiştir.

Geliştirme İçin Modüller Ücretlimi?

Tüm e-ticaret alt yapılarında olduğu gibi opencart alt yapısında’da paket harici modül veya geliştirmeye yönelik yazılım desteği ücretlidir.

Lisans Ücreti Olmamasının Avantajı Nedir?

Lisans ücreti olan e-ticaret alt yapılarını kiralık kullanırsınız. Her yıl lisans yenileme bedeli ödersiniz. Ödemeyip çıkmak istediğinizde satın aldığınız modül, özel tasarım veya buna benzer şeyleri alamazsınız. Opencart’ta ise lisans ücreti yoktur bu nedenle yazılım sonsuza kadar sizin olur.

Avantajları

  • Yıllık yenileme ücreti yoktur.
  • Dilediğiniz gibi geliştirebilirsiniz.
  • Tüm bankaların sanalpos alt yapısını rahatlıkla kullanabilirsiniz.
  • Api desteği ile tüm pazaryerlerine api entegrasyonu yapabilirsiniz.
  • Gelişmiş xml sistemleri ile tedarikçilerle kolaylıkla çalışabilirsiniz.
  • Tüm ihtiyaçlarınız için modül bulabilirsiniz. Veya sitenize özel modülde geliştirebilirsiniz.
  • Dev bir destek ağı bulunmaktadır. Destek sorunu yaşamazsınız.
  • Açık kaynaklı olduğu için PHP, MYSQL bilen her yazılımcı ile çalışabilirsiniz.
  • Gelişmiş özellikleri ile sosyal e-ticaret yapabilirsiniz.
  • Türkiye’nin şu an en fazla tercih edilen e-ticaret alt yapısıdır.

 

Opencart Nedir? konusunda mümkün olduğunca bilgi vermeye çalışmaktayız. Ancak, Dünya çapında 13.000 geliştirilmiş hazır modülü olan ve ayrıca 1000 üzeri tema seçeneği olan bir gelişmiş e-ticaret alt yapısını buraya sığdıramayız. Bu nedenle opencart nedir konusunda daha fazla bilgi için bizimle iletişime geçiniz. Ayrıca opencart özelliklerini genel olarak incelemek için buraya tıklayınız.

Opencart E Ticaret için hazırlanmış eticaret paketlerine buradan temaları için buraya tıklayınız. Opencart hakkında daha fazla bilgi için bizimle iletişime geçiniz.