E Ticaret Sitenizde Blog Neden Önemlidir

E Ticaret sitenizde blog neden önemlidir. Her geçen gün küçük ve büyük ölçekte eticaret sitesinin açıldığı günümüzde blog eticaret siteleri için önemli bir duruma gelmektedir.

E-ticaret mağazanızda blog sayfasının olması sitenize bir çok konuda da fayda sağlamaktadır.

E-Ticaret Sitelerinde Blog Sayfaları Nasıl Oluşturulmalı?

E-ticaret sitesi mağazanızdaki blog konuları ürünleriniz ve sitenizin diğer içerikleri ile alakalı başlıklar ve içerikler olmalıdır.

Makale konularını ürünlerinizin haberlerini takip ederek güncel tutmalı ve ayrıca  düzenli aralıklar ile yeni blog makaleleri yayınlanmalıdır.

E-ticaret sitenizin ürün tanıtımlarında yer alan anahtar kelimeleri kullanarak kendi özgün içerik yazılarınızıda bloğa eklenmelisiniz.

Makale başlığı ve içeriğinde ürünler için en çok kullanılan anahtar kelimeler de yer almalıdır.

İçeriklerde mutlaka ürünler veya konu ile ilgili görseller kullanılmalıdır.
Bu makaleler en az 400 kelimeden oluşmalıdır.

Tasarımı sade ve basit, yazılar bilgi verici olmalıdır bu şekilde ziyaretçileriniz okumak isteyecek ve paylaşacaktır. Blog makalelerinde yorumlara mutlaka izin vermelisiniz ayrıca yazılan yorumları cevapsız bırakmamalısınız.

E-Ticaret sitelerinde blog sayfalarının yararları.

Blog sayfalarında yazılan makaleler SEO optimizasyonu için önemli ölçüde yarar sağlamaktadır.

E-Ticaret sitenize ne kadar çok blog konusu eklerseniz arama motorlarında okadar fazla indeksleme yapılacak demektir.  Bu nedenle düzenli olarak yayınlanan makaleler sayesinde arama motorları e-ticaret sitenizin aktif kullanıldığını algılayacak ve güncel olan blog konularınızı indeksleyerek web sitenizin trafiğini arttıracaktır ve bu sitenize ziyaretçi sağlamak için etkili bir yol olacaktır.

Ayrıca blog sayfasının url’si mutlaka site adını da içermelidir. Örneğin; e-ticaret sitesinin ismi www.protasarim.net.tr olsun. Blog url’si blog.protasarim.net.tr olmalıdır. Bu sayede arama motorları farklı bir site olarak göreceği için e-ticaret sitesine trafik çekmeye yardımcı olacaktır.

E Ticaret sitenizde blog neden önemlidir.

Blog Sayfasının Takipçileri Zamanla E-Ticaret Sitesinin de Müşterisi Olmaya başlar. Blog sayfası okuyucuları blog içeriklerinden dolayı marka ve ürünleri de tanımaya başlayacaktır.  Böylece e-ticaret sitenizin ürünleri için potansiyel müşteri olacaklardır. Ayrıca blog sayfa yazılarında takipçilerinizi ürün sayfalarına yönlendirerek ürün sayfasınıza girmesini sağlayabilir ve ürün satışınızda artış sağlayabilirsiniz.

Ayrıca internet üzerinde marka bilinirliğide sağlar.

Blog yazılarına marka kuruluş hikayesi ve ürün oluşum aşamaları da eklendiğin’de markanızın tanıtımına katkı sağlayacaktır.

Paylaşımlarınıza Yorum ve Tartışma İmkanı Sağlar.

Yazılarınıza yapılan yorumlar veya sorulan sorular genelde ürün detayları ile ilgili veya satın alma ilgili olacağı için farklı bir yol ile de paylaşımlarla müşterilerinize ulaşmış olursunuz.

Blog daha fazla müşteri ve daha fazla satış yapmanızı sağlar. Yazılarınızın üzerinden çok zaman geçse de hala aynı ürün için ulaşılabilirlik sağlayabilirsiniz.

E-ticaret siteniz için diğer ip ucu ve taktik konuları için eticaret bloğu bölümümüzü ziyaret ediniz.