Opencart Siparişler Mail Adresime Düşmüyor

Opencart siparişler mail adresime düşmüyor şeklinde bir sorun oluyorsa bunun birçok nedeni olabilmektedir. İlk olarak sunucu panelinizdeki mail ayarlarınızı kontrol ediniz. Mail adresinize düzenli olarak geliyormu? Outlook yada telefondan mail kullanıyorsanız gönder al yaparak kontrol ediniz. Eğer gelen ve giden maillerinizde sorun yoksa opencart mağazanızda mail ayarlarını kontrol ediniz.

Eğer opencart yeni kurulum sonrası sipariş maili gelmiyor ise opencart mağaza ayarlarınızda mail yapılandırılmamış demektir. Opencart smtp mail ayarları yada opencart php mail ayarları‘nı yapmanız gereklidir.

Eğer daha önce kurulmuş ve sipariş mailleriniz geliyorsa ve şimdi gelmiyorsa aşağıdaki uygulamaları yapınız.

Opencart mail ayarlarını kontrol etmek için Yönetim Paneli ->> Sistem ->> Mağazlar sekmesine tıklayın. Sağ tarafta mağaza paneliniz açılacaktır. Sağ üst kısımdaki mağaza düzenle butonuna tıklayın.

 

Opencart Siparişler Mail Adresime Düşmüyor

Opencart Siparişler Mail Adresime Düşmüyor

Açılan sayfa mağaza düzenleme panelidir. Üst sekmelerden E-Posta sekmesine tıklayın.

Bu sayfada dikkat etmeniz gereken mail ayarlarınız php’mi? smtp’mi? Eğer smtp ayarlı ise bilgilerinizi kontrol edin. Sıkça yapılan hatalardan birisi sunucunuzdan mail parolanızı değiştirdiğinizde opencart mağaza panelinden’de değiştirmeniz gereklidir. Eğer tüm ayarlar doğru ve sipariş mailleri gelmiyorsa sisteminizde yada sunucunuzda smpt ayarları ile ilgili bir sorun olabilir. Alternatif olarak kurduğunuz bir modül neden olabilir.

Eğer php mail kurulu ise opencart smtp mail ayarları konusunu inceleyip mail ayarınızı smtp ile değiştirin. Tüm denemelerinize rağmen sorun devam ediyorsa bizimle iletişime geçiniz.