Opencart Yönetim Panelinde Etkinlikleri Aktif Etme

Opencart yönetim panelinde etkinlikleri aktif etme işlemi nasıl yapılır?

Opencart e-ticaret alt yapısı varsayılan kurulumda etkinlikler kapalı olarak gelir. Etkinlikler nedir? Opencart etkinlikler sitedeki online ziyaretçileri, siteye giriş yapan ziyaretçileri, kayıt olan ziyaretçileri, son sipariş veren ziyaretçi vb gibi hareketleri size rapor eden küçük bir paneldir.

Peki bu etkinlikleri nasıl aktif ederiz.

Opencart etkinlikleri aktif etme

Opencart etkinlikleri aktif etme

Etkinlikleri aktif etme

Yönetim paneline giriş yapın ardından sistem sekmesine ardından mağazalar sekmesine tıklayın. Sağ taraftaki mavi butona tıklayıp mağaza düzenleme bölümüne geçin. Mağaza düzenleme bölümünde üst sekmelerden seçeneklere tıklayın ardından sayfanın aşağısında hesap bölümünü göreceksiniz.

Bu bölümde aktif etmek istediğiniz etkinlik raporlarının yanındaki tikleri evet olarak işaretleyin son olarak sayfayı kayıt edin.

Tekrar yönetim paneli anasayfasına geldiğinizde etkinliklerin aktif olduğunu göreceksiniz. Artık sitenizdeki online ziyaretçileri, kayıt olanları, sipariş oluşturanları vb gibi hareketleri anlık izleyebilirsiniz. Etkinlikler ana panelde özet olarak görünür daha detaylı görmek için sol taraftaki nagivasyon menüsünden raporlar sekmesine tıklayın. Raporlar seçeneğine tıkladığınızda bu kısımda müşteri etkinlikleri raporunu görmek için rapor türünü seçin menüsünden müşteri etkinlikleri raporunu seçin alt kısmına tüm müşteri etkinlikleri raporunu listeleyecektir.

Bu bölümden ayrıca diğer raporlarıda listeleyebilirsiniz.

Nagivasyon menüsünden raporlar sekmesine tıklayıp kimler çevirim içi ve site istatistikleri raporlarınada ulaşabilirsiniz.

Aktif ettiğiniz etkinliklerin epostanıza rapor edilmesini istiyorsanız yukarıdaki bölümde anlattığımız sekmelerden eposta sekmesine tıklayın sayfanın aşağısındaki eposta seçeneklerinden size rapor edilmesini istediklerinizin kutucuklarını işaretleyin son olarak sayfanızı kayıt edin.

Opencart yönetim panelinde etkinlikleri aktif etme işlemi için tüm gerekenleri yaptığınız halde etkinlikler çalışmıyorsa destek ekibimizle iletişime geçiniz.