Opencart Ürün Sayfalarına Benzer Ürünler Ekleme

Opencart ürün sayfalarına benzer ürünler ekleme işlemini herhangi bir modül kullanmadan yapabilirsiniz. Benzer ürünler özelliği opencart e-ticaret sitesi alt yapısı orjinalinde bulunmaktadır.

Opencart Benzer Ürünler Özelliği Nasıl Çalışır?

Benzer ürün eklemek istediğiniz ürün sayfasına giriş yapın. Katalog ardından ürünler sekmesine tıklayın.

Opencart ürün sayfalarına benzer ürünler ekleme

Opencart ürün sayfalarına benzer ürünler ekleme

Benzer ürün ekleyeceğiniz ürünü seçin ve sağ tarafındaki mavi düzenle butonuna tıklayın.

Opencart ürün sayfalarına benzer ürünler

Opencart ürün sayfalarına benzer ürünler

Açılan sayfada bağlantılar sekmesine tıklayın.

Benzer Ürünler Seçimi

Benzer Ürünler Seçimi

Sayfanın en alt kısmında benzer ürünler bölümünü göreceksiniz ok işareti ile gösterdiğimiz şekilde düzenlediğiniz ürüne benzer diğer ürünleri seçiniz. Sınırsız sayıda ürün seçebilirsiniz.

Gerekli benzer ürünleri ekledikten sonra sağ üst kısımdaki mavi kaydet butonuna tıklayınız. Bu işlemi yaptığınız andan itibaren ürün sayfanızın alt kısmında benzer ürünler çıkacaktır. Bu işlemi tek bir üründen yaptıktan sonra benzer ürün olarak seçtiğiniz ürünlerede eklemeniz gerekmez. Opencart otomatik olarak onlarada eklemektedir.

Farklı ürün gruplarından bir tanesini bu şekilde düzenleyin. Manuel işlem yapmak istemiyorsanız örneğin 1000 ürün var ve 150 çeşit bu durumda otomatik çalışan benzer ürünler modülünü kullanmanız gerekir.

Opencart benzer ürünler modülü farklı özelliklere sahip olan farklı modelleri bulunmaktadır. Hangi model olursa olsun tema düzenlemesi gerektirecektir. Opencart orjinalindeki benzer sayfalar özelliğide temanıza göre çalışacaktır. Bu özellik sonrası benzer ürünler temanıza uyumlu bir görünümü olmayabilir. Temanıza göre uyumluluk işleminin yapılması gerekir.

Bazı temalarda sorun olmasada bir çoğunda uyumluluk sorunu olduğunu gözlemledik. Bu nedenle bu işlem sonrası görünüm bozukluğu olursa destek ekibimizle iletişime geçiniz.