Opencart Ürün Sayfası Kopyalama

Opencart Ürün Sayfası Kopyalama

Sayfa kopyalama ile ürün eklemek bir çok açıdan işinizi kolaylaştıracaktır. Bir çok sayıda aynı ürün benzeri var ise tek tek sayfa eklemenize gerek yok. Ürün sayfası kopyalama özelliği ile bunu çok hızlı bir şekilde yapabilirsiniz. Ürün sayfası kopyalama işlemini yaparken dikkat etmeniz gereken konuları makalemizin devamında belirttik.

Opencart Ürün Sayfası Kopyalama

Opencart Ürün Sayfası Kopyalama

Sol menüden katalog sekmesine basın ardından ürünler sekmesine basın. Listeden kopyalamak istediğiniz ürünün yanındaki kutucuğa tik koyun ardından sağ üst kısımdan kopyala butonuna basın. Ürünün kopya sayfasını hemen altına kapalı durumda oluşturacaktır. Düzenleme butonuna basıp kopya sayfadaki değişiklikleri yaptıktan sonra kayıt edin.

Kopyaladığınız sayfa içerisinde kampanya, indirim varsa bunuda kopyalayacaktır ancak kopya sayfada indirim ve kampanya sitenizdeki indirimler yada kampanyalar bölümünde listelenmiyebilir. Bu durum temanıza yada temanızdaki kampanya yada indirim listeleme modülüne göre değişkenlik gösterebilir. Opencart orjinalindeki modüllerde bu sorun bulunmamaktadır. Ancak özel tema kullanıyorsanız temaya göre indirim,kampanya listeleme modülü yapılmış ise bu sorunu yaşayabilirsiniz.

Bu sorunu iki şeki,lde aşabilirsiniz. Kopyalanacak sayfada indirim kampanya olacaksa yeni sayfa ekleyin kopyalamayın. Opencart ürün ekleme konusunu inceleyin. Alternatif olarak destek ekibimize ulaşınız.

Kopya ürün sayfası oluşturduğunuzda eğer manuel ekleme yapıyorsanız seo ayarını mutlaka kontrol ediniz. Aksi halde sayfanızı eklerken onaylamayacaktır.

Kopyalama sonrası ürün sayfası üst kısmındaki sekmelerden seo sekmesine tıklayıp kontrol edebilirsiniz.