Opencart Ürün Seçeneklerine İndirim Yapımı

Opencart Ürün Seçeneklerine İndirim Yapımı. Opencart ürün seçeneklerine artı fiyat yada eksi fiyat uygulaması yapabilirsiniz. Örneğin bir ürünümüzün kırmızı, mavi, siyah renkleri çok satılıyor. Ama aynı ürünümüzün yeşil rengi pek rağbet görmüyor. Ürünümüzün yeşil renk stoğunu azaltmak istiyorsanız seçeneklerde indirim özelliğini kullanarak yeşil ürünü tercih edilebilir hale getirebilirsiniz.

Ürün seçeneklerinde indirim uygulaması için yönetim paneline giriş yapın ardından katalog sekmesine tıklayın ardından ürünler seçeneğine tıklayın.Sağ taraftaki ürün listesinden seçenek indirimi yapılacak ürünün sağ tafındaki mavi düzenle butonuna tıklayın.

 

Opencart Ürün Seçeneklerine İndirim Yapımı

Opencart Ürün Seçeneklerine İndirim Yapımı

Ürün düzenleme sayfasında üst sekmelerden seçenek sekmesine tıklayın. Yeşil seçeneğinin fiyatı kısmının üst seçeneğini eksi işareti seçin. Eksi işareti seçtikten sonra fiyatı kısmına örneğin 20 yazın. Bu durumda ürünün yeşil renk olanı alındığında otomatik olarak ana fiyattan 20 tl indirim yapacaktır. Bu şekilde tüm seçeneklerinizi ayrı fiyatlandırabilirsiniz.

Ana fiyat ürünü eklerken veri kısmında girdiğiniz fiyattır.

Aynı bölümde varsayılan artı işaretlidir. 20 tl yazdığınızda ana fiyat üzerine 20 tl ekleyecektir farklı varyasyonlarınızda ek fiyat uygulaması olarak bu seçeneğide kullanabilirsiniz.

Bu uygulama ile satılmayan ürün seçeneklerinizi daha cazip hale getirebilirsiniz. Ürün seçeneklerinde yaptığınız indirim yada fiyat eklemesi anasayfada veya kategorilerde görünmez. Sadece ürün sayfasına girildiğinde görünecektir. Ürün sayfasında daha farkedilir olması için seçenek eklerken radio görünümü seçiniz yada alternatif opencart seçeneklerini kullanabilirsiniz.

Ürünlere seçenek ekleme hakkında daha detaylı bilgi için opencart ürünlere seçenek ekleme konusunu inceleyiniz. Opencart sitenizde ürünlere farklı indirim metodları uygulamak için buraya tıklayınız.