Pinterest İle Ürün Satışlarını Nasıl Artırabiliriz?

Pinterest İle Ürün Satışlarını Nasıl Artırabiliriz?

Genellikle pinterestte sadece fotoğraflarınızı paylaşıyorsunuz bu durumda pinterestin önemli bazı özelliklerini kaçırıyorsunuz. Pinterest paylaşımları aynı blog makalelerinde yapılan paylaşımlar gibi google ve diğer arama motorlarınının sonuçlarına yansımaktadır.

Bir örnek verelim opencart eticaret paketleri şeklinde bir arama yaptığımızda

Pinterest İle Ürün Satışlarını Nasıl Artırabiliriz?

Pinterest İle Ürün Satışlarını Nasıl Artırabiliriz?

Yukarıdaki gibi bir sonuç çıkar. Buda pinterestte yapılan paylaşımların arama motorları tarafından listelendiği anlamına gelir. Arama sonucunda bu linke tıklayan potansiyel bir müşteri eticaret sitenizde ürünün bulunduğu sayfanıza ulaşabilir. Pinterest’te ürün paylaşımı sadece arama ağı sonuçlarında değil aynı zamanda görsel arama sonuçlarında’da oldukça etkilidir.

Pinterest bağlantılarına arama motorlarında mutlaka rastlıyorsunuz ancak sadece fotoğraf paylaşıldığı için ürüne erişim mümkün olmayabiliyor.

Ürünlerimizi pinterestte nasıl paylaşmalıyız?

Pinterest sayfanızda öncelikle panolarınızı ayarlayın. Her panoya mutlaka gerekli açıklamayı yapın. Pinterest ürün panoları kategori görevi görür. Pintereste tek tek ürün eklemek eticaret sitesinde yüzlerce ürünü olanlar için zor gibi görünebilir ancak bu sorunu pinterest paylaşım düğmesi veya makalenin devamında anlattığımız otomatik paylaşımı kullanarak aşabilirsiniz.

Pinterestin mozilla ve crohome gibi tarayıcılar için paylaşım düğme eklentisi bulunur. Buraya tıklayıp hangi tarayıcıyı kullanıyorsanız eklentinizi indirin. Bir kaç adımda kolayca kurulacaktır. Eklenti kurulduktan sonra eticaret sitenizi açın herhangi bir ürün fotoğrafına maus ile geldiğinizde paylaş düğmesi çıkar. Düğmeye tıklayın ve açılan popup pencereden ilgili panoya ürününüzü paylaşın. Bu yöntem ile ürün sayfalarına tek tek girmeden tüm ürünlerinizi paylaşabilirsiniz.

Neden Bu Şekilde Paylaşmalıyız?

Yukarıda anlattığımız şekilde pinterest paylaşım düğmesine tıklayıp paylaştığınızda ürününüzün başlık,açıklama,fotoğraf ve sayfa url’sini otomatik olarak panonuzdaki pine ekler.

Neden Bu Şekilde Paylaşmalıyız?

Neden Bu Şekilde Paylaşmalıyız?

Böylece arama motoru sonuçlarında ve görsellerde bulunabilinirliğiniz belirgin olarak artacaktır. Ayrıca pinlerinizde ürün fotoğrafı,açıklama ve url olduğu için ziyaretçi kolayca ürününüzün satın alma sayfasına erişecektir.

Resimde görülen butona tıkladığında ürününün satış sayfası açılır ve pinterest paylaşımınız satışa dönüşebilir.

E Ticaret Sitenizi Bağlayın Otomatik Paylaşsın

Opencart eticaret sitenizi pinereste bağlayıp tüm ürünlerinizin otomatik paylaşılmasını sağlayabilirsiniz. Buraya tıklayıp nasıl yapacağınızı öğrenin. Opencart eticaret sitenizi bağlama işlemini yapamazsanız bizimle iletişime geçerek yapabilirsiniz.