Düşük Siparişe Ek Ücret Ekleme

Düşük siparişe ek ücret ekleme işlemini opencart sipariş toplamları bölümünden yapabilirsiniz. Düşük siparişe ek ücret ekleme işlemi için Yönetici Paneli >> eklentiler >> eklentiler sekmesine tıklayın. Ardından açılan sayfada eklenti türünü seçin bölümündeki açılır menüden sipariş toplamlarını seçin.

Açılan listede Düşük Sipariş Fiyatı özelliğini görebilirsiniz. Kapalı durumda ise aktif ediniz.

Düşük Sipariş Aktif Etme

Düşük sipariş fiyatı yazısının yan tarafındaki yeşil + butonuna tıklayın.

Aktif etme işlemi ardından yan tarafındaki mavi butona tıklayın.

 

Düşük Siparişe Ek Ücret Ekleme

Düşük Siparişe Ek Ücret Ekleme

Mavi düzenleme butonuna tıkladıkta sonra düşük sipariş fiyatı seçenekleri açılacaktır.

Sipariş Toplamı:  Sipariş toplamı kaç tl’ye ulaştığında devreye girecekse yazın. Örneğin 1000 TL. Bu durumda 1000 TL’ den düşük siparişe 1000 TL ücret ekleyecektir.
Ücreti: Düşük sipariş ek ücreti  yazın.
Vergi Oranı: Düşük sipariş için ek vergi gerekiyorsa seçin. Eğer Düşük siparişe ekleyeceğiniz vergi oranı seçeneklerde görünmüyorsa vergi oranı ayarlarından yeni vergi ekleyin. Eğer gerekmiyorsa boş bırakın.
Durumu: Açık olarak seçin.
Sıralama:Düşük sipariş ücreti ödeme sayfasında görünür. Sipariş tutarı, vergi vb sıralamada kaçıncı çıkmasını istiyorsanız yazın. Veya sıralamayı nasıl yapacağınızı bilmiyorsanız sipariş toplamları listesine bakın oradaki duruma göre sıralama belirleyebilirsiniz.

Tüm işlemleri tamamladıktan sonra sayfayı kayıt edin. Artık ürünlerinize ödeme sayfasında belirlediğiniz bedeli sipariş toplamına otomatik ekleyecektir.

Bu özelliği düşük sipariş fiyatı başlığını değiştirerek bir çok alanda kullanabilirsiniz. Örneğin ürünleriniz kurulum gerektiriyorsa belli bir sipariş tutarı altındaki ürünlere kurulum ücreti şeklinde belirtebilirsiniz.

Dikkat bu özelliği aktif ettiğinizde tüm ürünler için geçerli olacaktır. Belli durumlar için kural ekleyemezsiniz. Eğer belli durumlar için ek ücretlendirme yapacaksanız bunun için ek modül kullanmanız gerekir.