E-Ticarette Sunucu İle İlgili Bilmeniz Gerekenler

E-ticarette sunucu ile ilgili bilmeniz gerekenler. E-ticarette sunucu seçimi en önemli konuların başında gelir. Sunucu seçimi yaparken fiyatlarından önce dikkate almanız gereken konular vardır. Yanlış hosting seçimi işinizi tehlikeye atmakla beraber ciddi kayıplarınıza neden olur.

Sunucu Ücretleri

Her sunucu firmasının kendisine göre bir fiyat politikası olduğu için alacağınız hizmetin detayları önemlidir. Kiralayacağınız sunucunun yedekleme, müşteri desteği, sunucu ayarları gibi konuları öğrenmeniz gereklidir.

Sunucu Desteği

Sunucu desteği en önemli konulardan birisidir. 7/24 destek veren sunucu şirketlerini seçmeniz en iyisi olacaktır. Sunucunuz 24 saat çalıştığı için günün herhangi saatinde sorunlar olabilir. Bu sorunlara alacağınız geri dönüş hızı sizinde sitenizde müşterilerinize verdiğiniz hizmet kalitesini etkileyecektir.

Sunucu Yönetimi

Sunucu yönetimi için yaygın olan bir panel seçimi sizin için daha iyi olabilir. Yaygın olan bir yönetim paneline destek bulmakta kolay olacaktır. Seçim yapmadan önce sunucu firmasından sunucu yönetim paneli için bilgi almalısınız.

E-Posta Özellikleri

Sitenizi yönetirken gelen siparişler vb işlemler için e-posta kullanacağınız için e-posta sunucusunun kapasitesi ve kaç e-posta adresi alabileceğiniz önemlidir.Bazı firmalar ayrı e-posta paneli sunmaktadır. Ancak bu e-ticaret sitenizi kullanırken sistemsel bazı sorunlara yol açabiliyor bu nedenle e-posta sunucusunu aynı panelde olması iyi bir tercihtir.

Paylaşımlı Sunucu

Paylaşımlı sunucularda sizinle birlikte bir çok sayıda site bulunur  bu nedenle performansı düşük olabilir ayrıca sunucudaki diğer sitelerden kaynaklanabilecek sorunlardan sizde etkilenebilirsiniz.

Paylaşımsız Sunucu

E-Ticaret sitenizin güvenliği açısından maliyetli olsada paylaşımsız sunucu kullanmanızı tavsiye ederiz. Paylaşımsız sunucu size göre hazırlanacağı gibi sizden başka bir sitede barınmayacaktır performans olarakta çok daha iyi olacaktır.

Sunucu Yedekleme

Seçeceğiniz sunucuda düzenli yedek alınıyor olması çok önemlidir çünkü sunucunuzu başka bir sunucuya transfer etmek istediğinizde yada sitenizde geri dönüşü olmayan sorunlar oluştuğunda yedekleriniz en önemli konu olacaktır.

Sonuç olarak e-ticaret sitesi için sunucu oldukça önemlidir. Sunucu e-ticaret sitesi güvenliği içinde önemli bir konudur. E-Ticaret sitenizin güvenliği suncunuzun güvenliği ile başlar. Sunucu güvenliğiniz yeterli değil ise eticaret sitesi alt yapınız nekadar iyi olursa olsun bir anlamı olmayacaktır.

E-Ticarette sunucu ile ilgili bilmeniz gerekenler hakkında için bizimle iletişime geçebilirsiniz.