26 Mayıs 2022

|

Katagoriler: Haberler

Google Benim İşletmem Uygulaması Kaldırılıyor

Google benim işletmem uygulaması kaldırılıyor. Google My Business, Türkçe “Benim İşletmem” olarak bilinmektedir. Temmuz 2022’den itibaren benim işletmem mobil uygulamasının artık kullanılmayacağını açıkladı.

Google Benim İşletmem Uygulaması Kaldırılıyor

Google Benim İşletmem Uygulaması Kaldırılıyor

E-Ticaret sitelerinin ve diğer tüm işletmeler için etkileşimi önemli ölçüde artıran bu popüler uygulamayı artık mobil cihazlardaki benim işletmem uygulamasından yönetemeyeceksiniz.

Google benim işletmem profilinizi aramalardan yönetebilirsiniz. Google’ye gmail hesabınızla giriş yaptığınızda benim işletmem profilini kolaylıkla yönetebilmektesiniz. Aynı şekilde mobil cihazdanda google’ye giriş yaparak yönetebilirsiniz.

Benim işletmem profilinizi uygulama ile yönetmek istiyorsanız google haritalar uygulamasını telefonunuza indirerek uygulamadan yönetmeye devam edebilirsiniz.

Benim işletmem için haritalar uygulamasını nasıl indiririm?

Android cihazlardan play store, iphone cihazlardan ise app store giriş yapın. Ardından store arama bölümüne google haritalar yazın. Ardından uygulamayı telefonunuza indirin ve profilinizde oturum açın.

Eğer google haritalar uygulamasını bulamadıysanız android için buraya tıklayın. Iphone için buraya tıklayın.

Google haritalar uygulamasını indirip ardından oturum açtıktan sonra benim işletmem profilinizi uygulamadan yönetebilirsiniz.

Google Benim İşletmem Kaldırılıyormu?

Hayır. Google benim işletmem kaldırılmıyor. Telefonlarınızda veya diğer mobil cihazlarınızdaki benim işletmem uygulaması kaldırılıyor.

Tam Olarak Ne Zaman Kaldırlıyor?

Googlenin bildirisine göre Temmuz 2022’den itibaren telefon uygulaması kullanılamayacak.

Uygulama Kaldırılınca İçeriklerim Gidermi?

Hayır. İçeriklerinizde herhangi bir kayıp olmaz sadece uygulamadan değil aramadan yada harita uygulamasından yöneteceksiniz.

Google benim işletmem uygulaması kaldırılıyor konusu veya doğrudan profilinizde yönetme ile ilgili sorularınız için buraya tıklayın.