Instagram Mavi Rozet Tuzağına Dikkat

Instagram mavi rozet tuzağına dikkat. Son zamanlarda sıkça duymaya başladığımız bilgisayar korsanlarının yaptığı instagram hilesine  dikkat edin. Daha önceki konularımızda sosyal mühendisliğe dikkat edin şeklinde eposta hesabını çalmış gibi görünen dolandırıcılar konusunda bilgilendirmiştik.

Her geçen gün yeni bir yönteme başvuran bilgisayar korsanları şimdide instagram hesaplarınızı hedef almaktadır. Şimdide son zamanlarda instagram mavi rozet verme hilesi ile hesaplarınızı ele geçirip fidye istemektedirler.

Whatsapp üzerinden bu ve benzeri şekillerde mesaj göndermektedirler.

” Mavi rozet merkezi | instagram

Merhaba instagram kullanıcı

instagram yetkilileri olarak mavi rozet için uygun olduğunuzu düşünüyoruz. Mavi rozet eğer instagram üzerinde seçilen birisi olduğunuzu gösterir. Mavi rozeti almak için aşağıdaki formdan hesabınızın size ait olduğunu doğrulamanız gerekmektedir.

Form: https: burada herhangi bir url yazar.

Hesabınız onaylandıktan sonraki 48 saat içinde kullanıcı adınızın yanında mavi bir rozet görünecektir.

Hesabınızı onaylamak yoksa, bir robot olarak tespit edilecek ve hesabınız sunucularımızdan kalıcı olarak silinecektir.

Bir instagram ailesi olarak haklarınızı korumak ve seni seviyoruz.

@2021 instagram, dağ Manzaralı, CA 9403, ABD, Facebook’tan.”

Bu mesaj tamamen uydurma bir tuzaktır. Gelen mesajı dikkatli okursanız türkçe hatalarıda barizdir. Instagram hiçbirzaman size mavi rozet için böyle bir mesaj yollamaz. Mavi rozet için başvurduğunuzda cevap gelebilir ancak bu yine instagram üzerinden yada epostanız vasıtası ile olacaktır.

Instagram mavi rozet tuzağına dikkat edin. Eğer yukarıdaki yada benzer bir mesaj aldıysanız whatsapp, eposta yada farklı bir kanaldan kesinlikle itibar etmeyiniz.