Opencart Basit B2B Sistem Ayarları

Opencart Basit B2B Sistem Ayarları

Bb2 basit ortaklık sistemi nasıl çalışır?

B2b basit ortaklık sistemi sisteminize ortak olarak kayıt olan kişinin kayıt sonrası ürünlerinizi farklı platformlarda satarak sizden komisyon almasıdır.

Ürün satışınıza ortak olamak isteyen kişi iki şekilde kayıt olur.

1- Manuel olarak siz kayıt edersiniz.

Opencart Basit B2B Sistem Ayarları

Opencart Basit B2B Sistem Ayarları

Yönetim paneline girin sol menüden müşteriler sekmesine tıklayın ardından sağ üst kısımdaki + işaretine tıklayın.

Opencart Basit B2B Sistemi

Opencart Basit B2B Sistemi

İlgili alanları doldurun.

Opencart Basit B2B Sistem Düzenleme

Opencart Basit B2B Sistem Düzenleme

İlgili alanları doldurduktan sonra sol üstteki adres ekle seçeneğine tıklayın ve adres bilgilerini doldurun.

Adres bilgilerini doldurduktan sonra sol üst sekmeden ortaklık sekmesine tıklayın.

Ortaklık Detayı

Şirket Adı: Ortak olan kişinin şirket yada firma adı. Firma yada şirket olması zorunlu değildir herhangi şahısta ortaklık sistemine kayıt olabilir. Bu durumda şahıs ismi yazınız.

Web Site: Ortak olacak olan satıcının varsa web site adresini yazınız.

Kargo Kodu: Yönlendirmeleri izlemek için kullanılacak izleme kodu. Herhangi bir kombinasyon yazabilirsiniz mesela  3795486  vb.

Komisyon: Satıcının alacağı komisyon oranını belirleyin.Örnek: 5.00 bu durumda %5 komisyon otomatik olarak satıcı hanesine yazacaktır.

Ödeme Detayları

Vergi Numarası
Çek
Banka Havalesi
Banka Adı
ABA / BSB numarası (Şube Numarası)
SWIFT Code: (Ürün kodu zorunlu değildir)
Hesap Adı:
Hesap Numarası:
Durumu: Açık Seçin. Kapalı olursa ortak satıcı sisteme giremez.

Tüm işlemler bittikten sonra sağ üst köşedeki kayıt butonuna basınız ve ortak satışa artık hazırsınız. Satış ortağınıza kullanıcı adı ve parola bilgilerini iletin. Ortak satıcı sitenize hesap bilgileri ile giriş yaptıktan sonra hesabım bölümüne girmelidir. Bu bölümde bilgilerini düzenleyebilir. Hesabım bölümünden ortaklık kodu sekmesine tıklayıp satmak istediği ürünü seçip satış kodunu oluşturabilir.

Satış kodu otomatik gelir. Satılacak ürün kutucuğuna dokunup satacağı ürünü seçtikten sonra takip bağlantısı otomatik oluşur.

Bu kodu satıcı istediği yere ekleyebilir. Bu koda tıklanarak sitenizden yapılan satış satıcının hanesine otomatik olarak belirlenen komisyonu işler.

2- Satıcı Kendisi Kayıt Olur

Ortak olmak isteyen satıcı sitenizden kayıt bölümü ardından satış ortaklığı kaydını ilgili alanları doldurup yapabilir. Kayıt gerçekleştikten sonra size mail ile onaylamanız için bilgi gelir. İsteğe bağlı ortaklık sistemini otomatik onayda yapabilirsiniz.

Onay için mail geldikten sonra yönetim paneline girin. Sol menüden müşteriler sekmesine tıklayın. Ardından onay bekleyen müşteriler sekmesine tıklayın.

Yeşil butonla onaylayabilir kırmızı butonla reddebilirsiniz. Her iki şıktada kayıt olan satıcıya mail ile bildirim gidecektir.

B2b ayarları hakkında destek talep edebilirsiniz.