Opencart Kampanya Takip Ayarları

Opencart Kampanya Takip Ayarları

Kampanya takip özelliğini kullanmamız için öncelikle hedef kampanyamızı hazırlamış olmamız gerekmektedir.

Kampanya takip özelliği nasıl çalışıyor?

Opencart Kampanya Takip Ayarları

Opencart Kampanya Takip Ayarları

Yönetim panelinize girin. Sol menüden pazarlama sekmesine ardından altta açılan pazarlama sekmesine tıklayın. Sağ tarafta kampanya takip listesi bölümü çıkar. Sağ üstten + işaretine tıklayın.

Opencart Kampanya Takip

Opencart Kampanya Takip

Kampanya adını yazın

Kampanya içeriğini açıklayıcı yazın

Takip Kodu: otomatik gelir

Örnek bölümündeki ve altındaki url takip edeceğiniz kampanyalı ürünün url’sini nasıl hazırlamanız gerektiğine bir örnektir.

Örneğin takip kodumuz bu: 5e90b433a9355 bu kodu /?tracking=5e90b433a9355 takip edeceğimiz ürün sayfası url’si sonuna ekleyeceğiz.

Takip edeceğimiz kampanya ürünü sayfa url’si bu https://www.protasarim.net.tr/e-ticaret-paketleri/ bu url sonuna

https://www.protasarim.net.tr/e-ticaret-paketleri/?tracking=5e90b433a9355  bu şekilde kampanya takip kodumu ekliyoruz. Url’imizi bu şekilde hazırladıktan sonrasağ üst kısımdan kampanyanızı kayıt edin.

Hazırladığınız url’yi üst menü yada yan menü gibi manuel link eklenebilir yerlere bu şekilde https://www.protasarim.net.tr/e-ticaret-paketleri/?tracking=5e90b433a9355  yapıştırıyoruz. Bu işlemi yaptıktan sonra kampanyalı ürünümüze kaç kişinin ilgi gösterdiğini gözlemleyebiliyoruz.

Oluşturduğumuz takip kodunu farklı amaçlar içinde kullanabilirsiniz. Örneğin reklam verdiğiniz diğer sitelere reklam bannerlerine bu urlyi verip diğer sitelerdeki performansınıda takip edebilirsiniz.

Opencart kampanya takip sistemi ile bu şekilde sınırsız sayıda kampanya oluşturup takibe alabilirsiniz. Opencart eticaret sitesi yazılımının ürünler için oluşturabileceğiniz diğer kampanya ayarları için yardım destek bölümümüzdeki konuları inceleyiniz. Opencart yardım destek bölümüne gitmek için buraya tıklayınız.