Opencart Bilgi Sayfaları Nedir Nasıl Kullanılır

Opencart Bilgi Sayfaları Nedir Nasıl Kullanılır

Opencart Bilgi Sayfaları

Opencart bilgi sayfaları satış sözleşmeleri, şartlar koşullar, ürünleriniz hakkında kullanım bilgisi, hakkımızda vb bölümülerin oluşturulması için kullanılır.

Opencart Bilgi Sayfaları Nedir Nasıl Kullanılır

Opencart Bilgi Sayfaları Nedir Nasıl Kullanılır

Katalog sekmesine tıklayınız ardından bilgi sayfalarına tıklayınız. Yasal olarak  zorunlu kullanılan mesafeli satış sözleşmesi, gizlilik politikası, cokei bildirimi, şartlar koşullar varsayılan olarak gelir.

Bu bölümleri kendinize göre düzenlemek için düzenlenecek bilginin sağ kısmındaki düzenle butonuna tıklayın gerekli düzenlemeleri yaptıktan sonra sağ üst kısımdan kayıt edin.

Opencart Bilgi

Opencart Bilgi

Yeni bir bilgi sayfası eklemek için sağ üst kısımdaki + butonuna tıklayın.

Sayfa Başlığı:

Sayfa başlığını yazın.

Açıklama:

Açıklama Yazın.
Meta etiketi başlığı:

Meta etiket başlığı için sayfa başlığı ile aynı başlığı yazabilirsiniz.

Meta açıklaması:

Meta açıklaması arama motorları için kısa bir açıklama yazın.

Meta kelimeleri:

Meta anahtar kelimeleri yazın.

Üst sekmelerden veri sekmesine tıklayın.

Mağazalar:

Mağazalar için birden fazla mağaza oluşturduysanız bu bilgi sayfasının görünmesini istediğiniz diğer mağazalarınızı seçin. Tek mağaza kullanıyorsanız varsayılan kalsın.

Altta Göster:

Site footer kısmında görünmesini istiyorsanız kutucuğu işaretleyin.

Durum:

Durumu açık yapın.

Sıralama:

Belli bir sırada çıkmasını istiyorsanız sıra sayısını yazın. Boş bırakırsanız sistem otomatik bir sıralama belirler.

Üst sekmelerden seo sekmesine tıklayın.

Bayrağın yanındaki kutucuğa seo kelimesini yazın. Seo kelimesi yazarken türkçe karakter ve aralara boşluk koymayın. Örnek seo kelimesi: hakkimizda.

Üst sekmelerden tasarım sekmesine tıklayın. Varsayılan mağaza bölümünden bu bilgi sayfasının tasarımını seçebilirsiniz. Standart tasarımı kullanıcaksanız boş bırakın.

Opencart bilgi sayfaları ayarlarını yaptıktan sonra sağ üst kısımdan kayıt edin.

Opencart bilgi sayfaları sözleşme, hakkımızda, mesafeli satış sözleşmesi, iade şartları, şartlar & koşullar, özel bilgilendirme metinleri vb bilgilendirme konuları dışında özel sayfa oluşturmak içinde kullanılabilir. Örneğin özel bir ürününüz var bunu mağazada normal ürün olarak değil ekstra tanıtmak ve farklı koşullarda satmak istiyorsunuz. Böyle bir durumda’da bilgi sayfalarını kullanabilirsiniz. Opencart bilgi sayfalarını foto galeri olarakta değerlendirebilirsiniz. Foto galeri adı ile bir sayfa oluşturup fotoğraflarını ekleyebilirsiniz. Opencart orjinalindeki bilgi sayfaları foto galeri için çok elverişli gibi gözükmesede bazı temalarda foto galeri bölümünün bilgi sayfalarına yerleştirilmiş kod ile yapıldığını gözlemleyebilirsiniz.