Opencart Ürünlere Kampanya Yapımı

Opencart Ürünlere Kampanya Yapımı

Kampanya yapmak için katalog sekmesine tıklayın ardından ürünler sekmesine tıklayın.Ürünler listesinden kampanya yapacağınız ürünün sağ tarafındaki mavi butona tıklayın ve ürün sayfasına girin. Aşağıdaki anlatımı ekli olan bir ürüne yapacağınızı varsayıp anlattık ürün eklerken’de ürünü ekleme sayfasına girdiğinizde aşağıdaki işlemleri yapın.

Opencart Ürünlere Kampanya Yapımı

Opencart Ürünlere Kampanya Yapımı

Ürün sayfasında kampanya sekmesine tıklayın ardından artı butonuna tıklayın.

Müşteri Grubu: Kampanyanızı görmesini istediğiniz müşteri grubunu seçin. Eğer bir müşteri grubu oluşturmadıysanız default kalsın.

Aynı ürüne birden fazla kampanya belirleyip farklı üye gruplarına gösterebilirsiniz. Örneğin 3 farklı üye grubu oluşturdunuz. A grubuna farklı kampanya, B grubuna farklı kampanya, C grubuna farklı kampanya. Oluşturduğunuz kampanyaya bu üye gruplarını seçip 3 farklı üye grubuna ayrı ayrı kampanya sunabilirsiniz. Üye grupları birbirlerinin kampanyalarını görmez. Opencart müşteri grubu oluşturma makalemizden müşteri grubu oluşturmayı inceleyebilirsiniz.

Öncelik: Aynı ürüne birden fazla kampanya seçeneği sunabilirsiniz. Örneğin: Belli tarihler arası 15 TL, Diğer tarihlerde 20 TL şeklinde aynı ürün için farklı kampanyalar düzenleyebilirsiniz.

Fiyatı: Kampanya fiyatını yazın. Veri bölümünde ana fiyat yazılıdır. Buraya ana fiyattan nekadar kampanya olacaksa o fiyatı yazın. Eğer birden fazla kampanya yapacaksanız her kampanya seçeneğine ilgili fiyatı yazınız.

Başlangıç Tarihi: İndirimin geçerli olacağı bir tarih varsa başlangıç tarihini seçiniz.

Bitiş Tarihi: İndirimin bitiş tarihini seçiniz.

Son olarak sağ üst kısımdaki kaydet butonuna tıklayın. Kampanyalarınızı anasayfada gerisayım şeklinde göstermek için ek modül almanız gerekir.

Opencart kampanya yapımı ile ilgili daha fazla bilgi için bizimle iletişime geçiniz.

Kampanya yaptığınız ürün kampanyalı ürünler bölümünde geri sayım sayacı ile otomatik olarak gösterilir.

Ürünler anasayfanızda listelenirken ana fiyatın üstü çizilip kampanya fiyatı yazacaktır.