Ürünü Birden Fazla Kategoride Göstermek

Ürünü Birden Fazla Kategoride Göstermek

Opencart Ürünü Birden Fazla Kategoride Nasıl Gösterebiliriz?

Eklediğiniz ürün eğer birden fazla kategori ile alakalı ise ürünü eklerken yada ekledikten sonra sınırsız sayıda kategoride gösterebilirsiniz peki bunu nasıl yapabiliriz.

Ürünü Birden Fazla Kategoride Göstermek

Ürünü Birden Fazla Kategoride Göstermek

Katalog sekmesine ardından ürünler sekmesine tıklayın. Ekleyeceğiniz yada eklenmiş ürünün sayfasına girin.

Bağlantılar sekmesine tıklayın ardından kategoriler yazan kutucuğa dokunun ve kategoriyi seçin. Seçtikten sonra aynı işlemi tekrar yaparak ürünü istediğiniz kadar kategoride gösterebilirsiniz.

Yukarıdaki şekilde görünecektir. Eğer bazı kategorileri silmek isterseniz aynı bölümde kutucuğa eklenmiş olan kategori isimlerinin yanındaki siyah çizgili ikona tıklayınız. Sayfadaki işlemleriniz bittikten sonra sağ üst kısımdaki kayıt butonuna tıklayınız.

Ürünleri birden fazla kategoride gösterme özelliğini bir başka amaçlada kullanabilirsiniz. Kategorileri ayarlarken alt kategoriler oluşturur ve bu alt kategorilerin listelenebilmesi için menülere link tanımlarken ana kategorinin linkini tanımlarız.

Ana kategori linkini tanımladığınız için ziyaretçi linke tıkladığında grup kategorileri görüntüleyecektir. Bu grup kategorilerin altında ürünlerinde görünmesini sağlayabilirsiniz. Bunun için ürün eklerken birden fazla kategori tanımlama özelliğimizden faydalanıp ürünü aynı zamanda ana kategorisinede tanımlayın böylece grup kategorilerin altında ürünlerinizde listelenecektir.

Bu işlem karmaşık geldiyse teknik ekibimizle iletişime geçerek yardım alabilirsiniz. Bu özellik opencart orjinalinde bulunan bir özelliktir ek modül gerektirmez herhangi tema uyum sorunu oluşturmaz tüm opencart temalarında sorunsuz çalışır.