Opencart Kategori Nasıl Düzenlenir

Opencart Kategori Nasıl Düzenlenir.

"<yoastmark

Admin panele giriş yapın ardından nagivasyon menüsünden katalog butonuna tıklayın. Açılan menüden kategoriler sekmesine tıklayın. Sağ taraftan hangi kategoriyi düzenlemek istiyorsanız onun yanındaki düzenle butonuna basınız.

Eklediğiniz kategori sayfası açılacaktır.

Opencart e-ticaret sitenizde kategoride değişiklikler yapmak için üst sekmeleri kullanacağız.

Genel Sekmesi: Bu sekmede opencart kategori adı, kategori açıklaması, meta açıklamalar, meta anahtar kelimeler bulunmaktadır.

Veri Sekmesi: Bu sekmede opencart ana kategori veya alt kategori, filtre, mağaza, sıralama ve açık kapalı durumları bulunmaktadır. Daha önce ana kategori olarak belirlediğiniz bir kategoriyi bu bölümde alt kategori olarak güncelleyebilirsiniz.

Seo Sekmesi: Bu sekmede opencart seo anahtar kelimeniz aynı zamanda kategori url’si bulunur.

Tasarım Sekmesi: Bu sekmede opencart kategori görünümü için seçenekler bulunur.

Gerekli değişiklikleri yaptıktan sonra sağ üstteki kayıt butonuna tıklayınız. Değişiklikleriniz hemen geçerli olacaktır.

İçeriklerinde gereği değişikliği yaptıktan sonra sağ üst kısımdaki kayıt butonuna basınız değişiklikleriniz hemen geçerli olacaktır.

Eğer hızlı düzenleme modülü kullanıyorsanız değişiklikleri modül üzerinden yapmanızı tavsiye ederiz. Böylece çok hızlı şekilde tüm kategorilerinizi ve kategori verilerini opencart e-ticaret sitenizde gerçekleştirebilirsiniz.

Dikkat! aşağıdaki alanı değiştirdiğinizde otomatik menüler hariç manuel link eklediğiniz menü,banner,afiş vb yerlerde hata verecektir. Seo kelimesini düzenlerseniz manuel link eklediğiniz yerleride düzenlemeniz gerekir.
Seo Kelimesi Düzenleme

Seo kelimesi düzenleme

Eğer çok fazla kategoriniz varsa ve topu değişiklik yapmanız gerekiyorsa opencart toplu düzenleme modülünü kullanabilirsiniz konu ile ilgili farklı opencart modülleri bulunmaktadır. Konu ile ilgili modüller hakkında bilgi almak için bizimle iletişime geçiniz.