Opencart’ta Kategori Nasıl Silinir?

Opencart’ta Kategori Nasıl Silinir? Opencartta bir kategori sildiğinizde tekrar geriye yükleyebileceğiniz çöp kutusu tarzı bir özellik bulunmamaktadır.

Kategori silme işlemlerinde ilerleyen zamanlarda geriye yükleyebilmek için yada yanlışlıkla silme durumlarında tekrar geriye dönebilmek için bu ve benzer işlemler yapmadan önce sitenizin bulunduğu sunucudan yedeklerinizi alınız.

Kategori Nasıl Silinir?

Opencart'ta Kategori Nasıl Silinir?

Opencart ta Kategori Nasıl Silinir?

Dikkat: Silinen kategori geri alınamaz.

Admin panelden katalog ve ardından kategorileri seçin. Silmek istediğiniz kategorinin yanındaki kutucuğu işretleyin ve sağ üst kısımdan kırmızı sil butonuna basın.

Birden Çok Kategori Nasıl Silinir?

Çoklu kategori silmek için admin panelden katalog ve ardından kategorileri seçin. Silmek istediğiniz kategorilerin yanındaki kutucukları işaretleyin ve sağ üst kısımdaki kırmızı sil butonuna basın.

Opencart sitenizde pazaryeri entegrasyonu kullanıyorsanız kategori silme işlemini pazaryeri entegrasyon aracından yapmalısınız. Bütün pazayeri araçları için geçerli olmasada örneğin entegra kullananlar için geçerli bir durumdur. Kullandığınız entegrasyon aracı sildiğiniz kategoriyi tekrar geriye yükleyebilir bu nedenle kategori silme işlemi yapmadan önce kullandığınız entegrasyon aracını kontrol ediniz.

Opencart’ta Kategori Nasıl Silinir? konusuna ek olarak kategori silmeden önce dikkat etmeniz gereken bir konuda seo optimizasyon ayarlarınızdır. Eğer sitenizde bir seo optimizasyonu çalışması yapıldı ise öncelikle bunu araştırın. Silinen kategori arama motoru sıralamanızı etkileyebilir. Sildiğiniz kategori arama motoru sonuçlarında tıklama sonrası açılmayacağı için olumsuz kullanıcı deneyimine neden olacaktır. Bu sitenizin itibarı açısındanda sakıncalı olabilir. Bu ve benzer durumlara önlem olarak otomatik seo modülü yada benzer araçlar kullanmanızı tavsiye ederiz.