Etiketler: marka ekleme, opencart markalar

|

Katagoriler: Genel

Opencart Markalar

Opencart Markalar

Opencart markalar özelliği ile ürün eklerken eklediğiniz ürünün markasını ürün sayfasında gösterebilirsiniz. Marka eklemek için katalog sekmesine tıklayın ardından üreticiler sekmesine tıklayın. Marka eklemek için sağ üst kısımdaki + butonuna tıklayın.

Marka ismini yazın. Birden fazla mağazanız varsa seçin yoksa varsayılan olarak mevcut mağazanız seçilidir. Marka logosunu ekleyin. Son olarak sıralamaya bir rakam yazın boş bırakırsanız otomatik sıralama olacaktır. Sağ üst kısımdan kaydet butonuna tıklayın.

Ürüne Marka Ekleme

Ürüne Marka Ekleme

Eklediğiniz markalar ürün eklerken üretici kutusunda listelenecektir.

Markalar Sitede Nerede Görünür?

Markalar sitenizde tasarımınıza göre farklı şekilde görüntülenebilir. Genel olarak sitenizin en alt kısmında hesabım bölümünde yada bazen tasarımcının değerlendirmesine göre ekstralar bölümünde yer alır. Bu kısımdan markalara tıkladığınız zaman markalar alfabetik bir liste şeklinde karşınıza çıkacaktır.

Alfabetik liste ile birlikte eğer eklediyseniz markalar listesi logolu olarak görünecektir.

Markaları Anasayfada Gösterebiliyormuyuz?

Markaları anasayfada gösterebilirsiniz. Bunun için ek bir modül gerekmemektedir. Opencart orjinal kurulumda anasayfada gösterme özelliği bulunmaktadır.

Aşağıdaki işlemleri tasarımcınıza danışıp yapmanızı öneririz.

Admin panele giriş yapınız. Nagivasyon bölümünden tasarım butonuna tıklayınız ardından bölümlere tıklayınız. Anasayfada gösterecekseniz anasayfanın yanındaki düzenle seçeneğine tıklayınız. Göstermek istediğiniz yere açılır seçeneklerden markaları bulup seçiniz son olarak kayıt ediniz.

Bu işlemler default tema için geçerlidir. Eğer özel tema kullanıyorsanız bu durum geçerli olmayabilir. Sürükle bırak şeklinde çalışan temalarda farklı işlemler yapılmaktadır.

Markalar hakkında daha fazla bilgi için bizimle iletişime geçiniz.

Kimi yerde üreticiler diyor?

Markalar ve üreticiler şeklinde farklı yerlerde farklı geçebilir ancak ikiside aynıdır. Opencartta markalar ve üreticiler aynı anlamda kullanılmıştır.

Anasayfada Nasıl Görünür?

Anasayfa görünümü tasarımınıza göre değişkenlik gösterebilir. Örnek markalar görüntüsü için burdan online mağazamızı inceleyebilirsiniz.