Opencart Kullanıcı Ayarları

Opencart Kullanıcı Ayarları

Opencart kullanıcı sistemine (personel)  sınırsız sayıda kullanıcı ekleyebilirsiniz. Farklı yetkilerle farklı kullanıcı grupları oluşturabilir onları oluşturduğunuz farklı kullanıcı gruplarına ekleyebilirsiniz. Oluşturduğunuz kullanıcı grupları üyelikten farklıdır. Kullanıcı site admin giriş yapabilecek kişidir. Gruplara atadığınız kişiler sitenize admin girişinden giriş yaparlar ancak yetkileri farklı olduğu için bazı alanlara ulaşamaz işlem yapamazlar.

Kullanıcılarınızı belirlerken eklediğiniz kullanıcılar farklı bilgisayarlardan giriş yaptıklarında api erişim yetkisi yok şeklinde bir hata alabilirler. Bu hata sisteme kayıtlı olmayan bir ip numarası ile giriş yapıldığı için alınır. Api erişim yetkisini dilerseniz yönetim panelinden kaldırabilirsiniz ancak biz güvenlik için tavsiye etmiyoruz.

Opencart Kullanıcı Ayarları Nasıl Yapılır?

Admin panele giriş yapınız.

Opencart eticaret sitenize yönetici, personel vb kullanıcılar ekleyebilirsiniz. Sistem sekmesine tıklayın ardından kullanıcılar sekmesine tıklayın. Yeni bir kullanıcı eklemek için sağ üst kısımdaki + işaretli butona tıklayın. düzenlemek için ise düzenlenecek olan kullanıcının yanındaki mavi düzenleme butonuna tıklayın.

Personelinize yada yönetime ekleyeceğiniz kullanıcı bilgilerini eklerken dikkat edilmesi gereken kullanıcı grup seçimidir. Her kullanıcı grubunun farklı yetkileri bulunur. Varsayılan ayarlarda administrators yani tam yetkili, moderatör kısıtlı yetkili şeklindedir.  Gerekli alanları doldurduktan sonra sağ üst kısımdan kaydet butonuna tıklayın.

Daha sonra kullanıcı yetkilendirme ayarları yapmanız gerekir ancak kullanıcı yetkilendirme ayarını bizile iletişime geçerek yapmanızı tavsiye ederiz.

Kullanıcı yetkilendirme ayarları için bize ulaşın.