Opencart Sabit Kargo Ayarları

Opencart Sabit Kargo Ayarları

Sitenizden satılan tüm ürünlerde geçerli olan kargo modülüdür. Eğer anlaşmalı olduğunuz kargolar varsa bu modülü devre dışı bırakınız. Opencart sabit kargo opencart orjinal kurulumu ile birlikte gelir ek olarak almanız gerekmez.

Sabit Kargo

Opencart kargo ayarı nasıl yapılır?

Opencart kargo ayarları için admin paneline girin.

Opencart Sabit Kargo Ayarları

Opencart Sabit Kargo Ayarları

Katalog sekmesine tıklayın ardından eklentiler sekmesine açılan menüden eklentiler sekmesine tıklayın.

Sağ bölümde eklentiler açılır menüsüne tıklayın ardından kargo metodlarını seçin.

Sabit kargo varsayılan olarak kurulu gelir. Sağ kısımdaki düzenle butonuna tıklayın.

Fiyatı: Sabit olarak uygulayacağınız kargo fiyatını yazın.

Vergi Oranı: Kargo tutarına + vergi uygulanacaksa seçin.

Genel Bölge: Hepsini kapsa durumu sisteme eklediğiniz tüm bölgelerdeki alışverişlerde kargo ücretsiz geçerli olacaktır. Eğer sisteme türkiye dışında farklı ülkeler eklediyseniz kargo ücretsiz durmu hangi ülkede geçerli olacaksa seçin. Eğer sadece türkiye ise varsayılan durumu bırakın.

Durumu: Açık bırakın.

Sıralama: 1 bırakın. Sıralama ödeme sayfasında kargo metodlarında önce hangi seçeneğin çıkacağını belirler.

Son olarak sağ üst kısımdan kayıt edin.

Sabit kargoyu aktif ettikten sonra herhangi sorun yaşmamak için mağaza genel ayarları bölümünde yerel ayarlardan ülkenizi ve şehri seçtiğinizden emin olunuz. Eğer bu alanlar doğru yapılandırılmamış ise kargo hepsini kapsa modu doğru çalışmayacaktır. Tüm bu ayarları yaptıktan sonra yinede sorun yaşıyorsanız bizimle iletişime geçiniz.

Kargo ayarı yaparken eğer ücretsiz kargo modülünü kullanacaksanız sıralama ayarına dikkat ediniz. Ücretsiz kargo sıralama ayarı “1” se sabit kargo sıralama “2” olmalıdır ücretsiz kargo sıralaması sabit kargo sıralamasından önce olmalıdır.

Yukarıdaki uygulama opencart orjinal kurulumdaki durumdur. Eğer bu ayarlar yerine ücretsiz kargo ve sabit kargo sisteminin seçenek şeklinde değil otomatik olarak duruma göre çalışmasını istiyorsanız opencart gelişmiş modülleri bulunmaktadır.