Opencart Ücretsiz Kargo Ayarları

Opencart ücretsiz kargo ayarları belli bir miktar üzeri yapılan alışverişlerden kargo hizmet bedelini müşterilerinize ücretsiz sunmanız için bulunan bir özelliktir.

Ücretsiz Kargo Yapımı

Opencart Ücretsiz Kargo Ayarları

Opencart Ücretsiz Kargo Ayarları

Eklentiler sekmesine tıklayın ardından altındaki eklentiler sekmesine tıklayın.. Sağ bölümde açılır menüden kargo metodlarına tıklayın.

Ücretsiz kargo varsayılan olarak kapalı gelir aktif etmek için sağ kısımdaki yeşil + butonuna tıklayın.

Aktif ettikten sonra sağ kısımdaki düzenle butonuna tıklayın.

Toplam: Toplam rakam belirleyin. Örnek: 300  bu durumda 300 tl üzeri yapılan alışverişlerde kargo ücretsiz olacaktır. Kargo ücretsiz durumunu ödeme sayfasında gösterir.

Genel Bölge: Hepsini kapsa durumu sisteme eklediğiniz tüm bölgelerdeki alışverişlerde kargo ücretsiz geçerli olacaktır. Eğer sisteme türkiye dışında farklı ülkeler eklediyseniz kargo ücretsiz durmu hangi ülkede geçerli olacaksa seçin. Eğer sadece türkiye ise varsayılan durumu bırakın.

Durumu: Varsayılan kapalı gelir. Açık yapın.

Sıralama: “0” yapın. (Sıralamayı “1” yada farklı bir rakamda yapabilirsiniz ancak ürün 100 tl üzeri ücretsiz kargo ise sabit kargo sıralama 0 ise bu durumda ücretsiz kargo seçeneği yine çıkacaktır ancak sıralama itibari ile sabit kargo otomatik işaretli gelecektir. Bu durumu müşterinizin farketmemesi tasarımınıza göre olasıdır bu nedenle ücretsiz kargo seçeneğini aktif edecekseniz sıralaması sabit kargo sıralamasından önce olmalıdır. Sabit kargo sıra “1” ise ücretsiz kargo “0” olmalıdır.

Tamamen Kargo Ücretsiz Yapımı

Toplam kısmını 1 tl  yapın.

Son olarak sağ üst kısımdan kaydet butonuna tıklayın. Artık belirlediğiniz rakam üzeri yapılan alışverişlerde kargo ücretsiz olacaktır.

Ücretsiz kargoyu aktif ettikten sonra herhangi sorun yaşmamak için mağaza genel ayarları bölümünde yerel ayarlardan ülkenizi ve şehri seçtiğinizden emin olunuz. Eğer bu alanlar doğru yapılandırılmamış ise kargo hepsini kapsa modu doğru çalışmayacaktır. Tüm bu ayarları yaptıktan sonra yinede sorun yaşıyorsanız bizimle iletişime geçiniz.