Opencart Sitenizi Bakım Moduna Alma

Opencart sitenizi bakım moduna alma işlemi nasıl yapılır? Opencart eticaret sitenizi kurulum sonrası yapılandırma esnasında bakım modu (Yapım Aşaması) durumuna getirmek için basit bir kaç işlem yapmanız yeterlidir.

Opencart sitenizi bakım moduna aldığınızda admin girişi yapılmadığı sürece site arayüzünde hiçbir işlem yapılamaz. Siteniz bakım modunda çalışırken ziyaretçilere sitenizin bakımda oldu yada isteğinize bağlı olarak yapım aşamasında olduğu şeklinde mesaj görünecektir.

Opencart sitenizi bakım moduna almak için yönetim paneline giriş yapınız. Yönetim paneline giriş yaptıktan sonra sol taraftaki nagivasyon menüsünden sistem ardından mağazalar sekmesine tıklayın. Sağ tarafta mağaza adınızın yanında mavi düzenleme butonuna tıklayın.

Düzenleme sekmesine tıkladığınızda opencart mağaza ayarları sayfası açılacaktır. Üst sekmelerden sunucu sekmesine tıklayın. İlk seçenek olarak bakım modu gelecektir. Bakım modu varsayılan hayır olarak işaretlidir siz evet işaretleyin ve sağ üst kısımdan kayıt edin.

Site arayüzüne geldiğinizde herşey normal gibi görünecektir bu sizin yönetici yetkisine sahip olduğunuz için böyle görünür. Bakım modu durumunu görmek için yönetim panelinizin sağ üst kısmındaki çıkış yap butonuna tıklayın ve çıkış yapın ardından site arayüzüne geldiğinizde sitenizin bakım modunda olduğunu yazacak ve size hiçbir işlem yaptırmayacaktır.

Tekrar yönetim paneline giriş yaptığınızda işlem yapabilir durumda olursunuz. Sitenizdeki gerekli yapılandırmaları tamamladıktan sonra tekrar mağaza ayarlarınıza giriş yapıp bakım modu durumunu hayır yapıp sitenizi ziyaretçilere açabilirsiniz.

Opencart sitenizi bakım moduna alma işlemi nasıl yapılır? İşlemi ile ilgili sorularınız için bizimle iletişime geçebilirsiniz.

Opencart bakım modu görünümü isteğe özel olarak tasarlanabilir yada alternatif olarak bakım modu tasarım modülü kullanarak ziyaretçilerinize daha güzel bir görünüm sağlayabilirsiniz.