Opencart Sipariş Yönetim Panelinde Gözükmüyor

Opencart sipariş yönetim panelinde gözükmüyor sorunu. Müşteri sipariş vermiş ve yönetim panelinde son siparişler bölümünde görünmüyorsa eksik siparişler bölümünü kontrol ediniz.

Yönetim panelinizde sol kısımdaki nagivasyon menüsündeki satışlar sekmesine ardından siparişler seçeneğine tıklayın.

 

Opencart Sipariş Yönetim Panelinde Gözükmüyor

Opencart eksik siparişler görünümü

Sağ kısımdaki filtreli arama bölümünde sipariş durumu seçeneklerinden eksik siparişleri seçin ardından alt kısımdaki filtrele butonuna tıklayın. Yönetim panelinde son siparişlerde göremediğiniz müşteri siparişi bu kısımda listeleniyor ise bu durumda müşteri sipariş formunu eksik doldurmuş demektir.

Opencart sipariş formunda adres vb alanlar doldurulmadığında sipariş eksik siparişlere düşebilmektedir.

Müşteri siparişi hem eksik siparişlerde hem yönetim paneli son siparişler bölümünde görünüyor?

Bu durumda müşteri siparişi birinci denemede başarısız ikinci denemede başarılı olmuş demektir. Bu ödeme esnasındaki internet kesintisi, kart sorunu, 3d şifresini hatalı girmek yada benzer bir sorundan kaynaklanmış olabilir.

Ancak bu durumda dikkat edilmesi gereken eksik siparişlerdeki ve son siparişlerde görünen sipariş aynı değildir çünkü aynı anda her iki taraftada sipariş görünmeyecektir bu nedenle işlem yaparken bunu dikkate alınız.

Eksik siparişlerdekini son siparişlere alabilirmiyim?

Eksik sipariş listesindeki siparişi eksiklerini tamamlayıp onayladığınızda son siparişlere alacaktır ancak dikkat ediniz eğer aynı siparişin başarılı olmuş hali son siparişlerde varsa bu durumda son siparişlere aldığınızda karışmasına neden olabilir.

Opencart sipariş yönetim panelinde gözükmüyor sorunu yukarıda anlattıklarımızın dışında hiçbir sorun yokken oluyorsa ve eksik siparişlerdede görünmüyorsa bu durumda teknik bir problem var demektir.

Teknik ekibimizle iletişime geçerek sorunu çözebilirsiniz.

Opencart eksik siparişler nedir? Neden eksik siparişlere düşüyor? Opencart eksik siparişlere düşme sorunu makalemizi okuyunuz.