Sitenizi googlenin anlaması için İlk yapılandırmanın Önemi

Sitenizi googlenin anlaması için İlk yapılandırma çok önemlidir. İşe başlarken önce, pazarda yerinizi almak için hangi adımları atmıştınız?. Muhtemelen bir isim düşündünüz ve buna uygun bir logo oluşturdunuz. Ardından e-ticaret sitesi kurdunuz. İşletmenizi potansiyel müşterilere hemen tanıtmak için birkaç sosyal hesap da oluşturdunuz.  Ancak en önemli konulardan birisi sitenizin google’ye nasıl tanıtıldığıdır.

Google’ye Sitenizi Neden Tanıtmalısınız?

Web sitenizi tanıtmanın ve hedef kitlenizin sitenizi ziyaret etmesini sağlamanın bir çok yolu vardır. SEO’ya yatırım yapmak ve sayfalarınızı arama motorları için optimize etmek oldukça önemlidir. Ayrıca zaten farkında olduğunuz bir konu olabilir. Ancak, Google’ın web sitenize ilişkin anlayışını geliştirerek sitenizi daha iyi sunmalarına yardımcı olabileceğinizi de biliyormuydunuz?. Google’a işletmenizle ilgili bazı temel ancak önemli bilgiler sağlayarak, Google’ın kullanıcılarınıza doğru bilgileri gösterme şansını artırabilirsiniz. Ayrıca , arama sonuçlarınızın üst tarafta bazen gördüğünüz blok şeklinde olan işletmeniz hakkında zengin snippet’ler alma şansınız da olur.

Ancak, Google’a bu bilgileri sağlaması ve bunların doğru olduğundan emin olması otomatik olarak gerçekleşmez. Google’ın web sitenizi ve işletmenizi daha iyi anlamasına yardımcı olmanız gerekir. Çünkü bunu yapmazsanız, Google web sitenizin neler sunabileceğini anlamayacaktır. Önünde isiminin yazdığı bir tabelası olmayan mağaza gibi. Bu da, Google’ın orada ne bulacaklarından tam olarak emin olmadıkları için insanları web sitenize yönlendirmeyecektir.

Verilerinizin Yapılandırılması Sizi Üst Sıralara Taşır.

Google’ın web sitenizi daha iyi anlamasına yardımcı olabilirsiniz. Yapılandırılmış verileri kullanın. Temel olarak, yapılandırılmış veriler, sitenizi ve içeriğini arama motorlarının anlayabileceği şekilde tanımlamanın bir yoludur. İçeriğinizi, arama motorlarının hemen işleyebileceği koda dönüştürür. Google gibi arama motorları bu kodu okur ve sayfalarınızı arama sonuçlarında çok daha iyi ve zengin bir şekilde görüntülemek için kullanır. Ve bu kod parçasını web sitenize eklemek, sizin yapmanız gereken bir şey değildir. Bunu otomatik olarak yapmanın yolu opencart komple seo modülüdür. Opencart seo modülü yapılandırılmış verilerin çoğunu sizin için otomatik olarak ekler. Ve Google’ın sayfalarınızın ne hakkında olduğunu anlamasına yardımcı olur.

Opencart seo modülü , sayfalarınız için yapılandırılmış bir veri yapısı oluşturarak, farklı içerik türleri belirlemenize olanak tanır. Sayfalarınıza yapılandırılmış veriler eklemenizi kolay olur. Ancak en baştan başlamak ve temel bilgilerinizi doğru bir şekilde almak önemlidir. Bu yüzden bu ilk yapılandırmayı doğru oluşturmak çok önemlidir.

Opencart SEO ile en iyi şekilde başlayın

Sizlere sunduğumuz opencart eticaret paketleri ile başladıysanız yukarıda anlattığımız seo işlemlerinin bir çoğu size zaten yapılandırılmış olarak verilmektedir. Eğer daha önce kurduğunuz bir opencart eticaret alt yapısı varsa opencart komple seo ile birazdaha zorlayıcı olsada bir çok sorunu ortadan kaldırabilirsiniz.

Opencart komple seo modülü kurulumu sonrası, ürün sayfalarınızı yapılandırmayı tamamlaması yalnızca birkaç dakika sürer. Tamamlanma sonrası Google’ın bir anlayış oluşturmasına ve bu bilgileri zengin bir şekilde göstermesine yardımcı olur.

Sitenizi googlenin anlaması için yapılandırmanın önemi ile birlikte yapılması gereken bir çok önemli yapılandırma daha gereklidir. Bu yapılandırmalar ve opencart seo hakkında daha kapsamlı bilgi için seo blogunu takip edin.

Web sitesinde Hız, uyum veya kullanılabilirlik sağlamak yeterli değildir. Sorunsuz bir kullanıcı deneyimi için üçünün bir arada olması gerekir.

Opencart seo optimizasyonu ile üst sıralara çıkmak bir çok kriterin yerine getirilmesi gerekir. Sayfa yapılandırması bu kriterlerden bir tanesidir.

Sayfalarınızın yapılandırılması kadar sitenizin hızı,uyumluluğu ve kullanılabilinirliği (Kullanıcı Deneyimi) de çok önemlidir. Bu nedenle e-ticaret sitesi kuracağınız zaman başlangıç önemlidir. Doğru bir seo stratejisi ile başlamak ciddi avantaj sağlar.

İyi bir başlangıç için doğru alt yapı, doğru tasarım ve doğru yapılandırma önemlidir. Eğer nereden başlayacağınızı ve nasıl yapacağınızı bilmiyorsanız seo uzmanlarımızla iletişime geçip adım adım en doğru şekilde eticarete başlangıç yapabilirsiniz.