30 Mayıs 2022

|

Etiketler: opencart 3.0.3.7, opencart yeni sürüm

|

Katagoriler: Haberler

Opencart 4.0.0.0 Yeni Sürüm

Opencart 4.0.0.0 Yeni Sürüm Yayınlandı. Opencart 4.0.0.0 sürümü resmi olarak yayına girdi. Önceki sürümlere göre bir çok yenilikle opencart 4.x yayınlandı.

3.x dönemindeki birçok inişli ve çıkışlı zamanlar oldu ancak nihayet 2022, Opencart e-ticaret alt yapısının yeni 4.x dönemi resmi olarak başladı. Bu yenilikle beraber opencart e-ticaret paketleri yenileme çalışmaları başladı. Platformdaki yeniliklere gözatalım.

Yönetici Paneli Yenilikler

Opencart 4.x yönetim paneli önceki sürümler ile aynı basit sade ve şık tasarıma sahip. Ayrıca kullanılabilinirlik kolaylığında bir değişiklik yok ancak yapısal olarak önemli özellikler eklendi.

Opencart 4.0.0.0 Yeni Sürüm yönetici paneli giriş dizini değiştirme

Opencart 4.0.0.0 Yeni Sürüm yönetici paneli giriş dizini değiştirme

Hemen ilk dikkati çeken özellik opencart yönetici panelinin yolunu değiştirmek artık çok kolay. Opencart yönetici paneli yolunu değiştirmek için önceki sürümlerde ilave eklenti gerekli. Ancak yeni 4.x sürümde kurulumda belirleyin.

Yönetici adına yeni bir ad verin ve ardından “Yeniden Adlandır” düğmesini tıklayın.

Yazı Editörü Değişti

Ckeditör geri döndü. Opencart 2x’te tanıtılan ve Opencart 3x’e kadar devam eden metin editörünü beğenmeyenler için ckeditör artık yeniden 4x’te mevcut.

opencart 4x ck editör

opencart 4x ck editör

Onay Kutuları, Radyo Düğmeleri Değişti

Eski moda Radyo düğmeleri yeni 4x sürümde yer almayacak. Ayrıca yanıp sönen UI arasında görülmesi zor Onay Kutuları artık tarih oldu. Mağaza ayarları artık önceki sürümlere kıyasla daha düzenli. Ayrıca daraltılabilir bir görünüme sahip. Ayrıca şimdi mağaza ayarlarını yapılandırırken daha rahat odaklanabilirsiniz.

Varyantlar Değişti

Varyant kullanırken bir ana ürüne dayalı yeni bir ürün çeşidi oluşturmayı ve stok miktarlarını bağlamayı kullanmayı seçebilirsiniz. Varyant ürünler ya kendi bilgilerine sahip olabilir veya ana ürün bilgilerini kullanabilir.

Cron Jops

Artık Cron Job yöneticisine birden fazla Cron Jobs komutu eklemenize gerek yok. Sadece dakikada bir çalışan bir global komut koyun. Ayrıca diğer tüm üçüncü taraf uzantıları cron işi, Uzantılar > Cron İşleri sayfasının altına yerleştirin. Bir sağlayıcının barındırılması, birden fazla Cron Job komutu eklenmesine izin vermez.

Opencart önceki sürüm ile aradaki farkları incelemek için buraya tıklayın. Opencart 4x sürüme güncelleme yapılacakmı soruları şimdiden gelmeye başladı. 4x sürüme güncelleme yapılacaktır ancak önceki güncellemelerde olduğu gibi yine bazı modülleri kullanamayabilirsiniz. Bu nedenle güncelleme öncesi inceleme gerekli olacaktır.

Opencart 4.0.0.0 Yeni Sürüm hakkında daha kapsamlı destek konuları ve güncelleme bilgilendirmeleri için bizimle iletişime geçin.