Whatsapp la İşletmenizin Ücretsiz Reklamını Yapın

Whatsapp la İşletmenizin Ücretsiz Reklamını Yapın. Popüler mesajlaşma uygulaması whatsapp’la ücretsiz reklam yapmak mümkündür. İşletmemizin reklamını genellikle instagram ve facebook gibi popüler sosyal medya platformlarında yapıyoruz. Ancak whatsapp’ı çok azımız reklam amaçlı kullanıyor. İnstagram, facebook store kullandığınız gibi whatsapp’ta kullanabilirisiniz.

Whatsapp İle Nasıl Reklam Yapılır?

Whatsapp ile reklam yapmak aslında çok kolay ancak bir çoğumuz bu özelliği normal yaşamlarındaki konular için kullanıyor. Whatsapp durum özelliği ile sadece günlük yaşam konularınızı değil kampanyalarınız veya işiniz ile ilgili güncel konularıda paylaşabilirsiniz. Telefonunuzdaki binlerce kayıtlı whatsapp arkadaşınıza günlük whatsapp durum bildirileri ile kendinizi sürekli hatırlatabilirsiniz.

Whatsapp Durum Reklamı İşe Yararmı?

Whatsapp durum reklamı tahmin ettiğinizden çok daha fazla işe yarayabilir. Örneğin telefonunuzda yıllar içinde kayıt ettiğiniz binlerce kişi sizin ne iş yaptığınızı bile unutmuş olabilir. Instagram ve facebook’ta takipçilerinize yaptığınız store reklamından hiçbir farkı yoktur. Hatta whatsapp durum mesajlarına daha fazla bakıldığı zamanlar bile olacaktır. Whatsapp durum reklamı ile mevcut müşterilerinize daha çabuk güncelleme sunabilirsiniz.

Whatsapp Durum Nasıl Eklenir?

Whatsapp durum nasıl eklenir durum özelliği nasıl kullanılır
Durum özelliği 24 saat sonra kaybolan yazı, fotoğraf, video ve GIF’lerden oluşan güncellemeler paylaşmanıza olanak tanır. Kişilerinize durum güncellemesi gönderebilmeniz ve onların durum güncellemelerini alabilmeniz için her iki tarafın da birbirinin telefon numaralarını telefon rehberlerine kaydetmiş olması gerekir.

Durum güncellemelerini görüntülemek veya cevaplamak için
Kişinin durum güncellemelerini görüntülemek için önce DURUM sekmesine, ardından kişinin durum güncellemesine dokunun.

Kişinin durum güncellemelerini cevaplamak için güncellemeyi görüntülerken CEVAPLA’ya dokunun.
Durum güncellemesi oluşturup göndermek için
DURUM sekmesine dokunun.

Sonrasında:

Yazılı durum güncellemesi oluşturmak için Metin’i seçin. Emoji veya GIF eklemek için Emoji’ye, yazı tipi seçmek için T simgesine, arka plan rengi seçmek için Renk seçeneğine dokunabilirsiniz.
Fotoğraf çekmek, video veya GIF kaydetmek ya da mevcut fotoğraf, video veya GIF’lerinizden birini seçmek için Kamera’ya veya Durumum’a dokunun. Dilerseniz fotoğraf, video veya GIF’e başlık ekleyebilir ve düzenlemeler yapabilirsiniz. 

Gönder simgesine dokunun.
Alternatif olarak, SOHBETLER sekmesine gidip Kamera’ya dokunarak da fotoğraf, video ya da GIF içeren bir durum güncellemesi oluşturup gönderebilirsiniz.

Durum güncellemenizi silmek için

DURUM sekmesine dokunun.
Durumum’un yanındaki Diğer simgesine dokunun.
Birkaç seçeneğiniz var:
Silmek istediğiniz durum güncellemesinin yanındaki Diğer simgesine dokunun. Ardından Sil > SİL’e dokunun.
Silmek istediğiniz durum güncellemesine dokunun ve basılı tutun. Birden çok durum güncellemesini silmek isterseniz silmek istediğiniz güncellemelerin her birine dokunun ve basılı tutun. Sil > SİL’e dokunun.

Durum güncellemenizi iletmek için
DURUM sekmesine dokunun.
Durumum’un yanındaki Diğer simgesine dokunun.

Birkaç seçeneğiniz var:
İletmek istediğiniz durum güncellemesinin yanındaki Diğer simgesine, ardından İlet’e dokunun.
İletmek istediğiniz durum güncellemesine dokunun ve basılı tutun. Birden çok durum güncellemesini iletmek isterseniz iletmek istediğiniz güncellemelerin her birine dokunun ve basılı tutun. Ardından İlet’e dokunun.

Durum güncellemesini iletmek istediğiniz bireysel sohbetleri ya da grupları arayın veya seçin.

Gönder simgesine dokunun.

Kişilerin durum güncellemelerini sona veya öne alma
Kişilerin durum güncellemelerini sona almak için
Belirli bir kişinin durum güncellemelerini sona alarak bu kişiye ait güncellemelerin DURUM sekmesinin üst kısımlarında yer almamasını sağlayabilirsiniz.

DURUM sekmesine dokunun.
Sona almak istediğiniz kişinin durum güncellemesine dokunun ve basılı tutun.
SONA AL’a dokunun.

Kişilerin durum güncellemelerini öne almak için
DURUM sekmesine dokunun.
Aşağı kaydırarak Sona alınan güncellemeler bölümüne gidin.
Sona almak istediğiniz kişinin durum güncellemesine dokunun ve basılı tutun.
ÖNE AL’a dokunun.

Whatsapp durum ile ilgili daha kapsamlı bilgi için buraya tıklayınız.

Whatsapp la İşletmenizin Ücretsiz Reklamını Yapın hakkında ve opencart’ta whatsapp özelliklerini kullanma hakkında bilgi için bize ulaşın.