Opencart Api Erişim İzniniz Yok Sorunu

Opencart Api Erişim İzniniz Yok Sorunu Çözüm.

Opencart Api Erişim İzni Nasıl Verilir.

Opencart yönetim panelinize girdiğinizde sipariş düzenleme yada müşteri silme vb işlem yaparken bazen api erişim izniniz yok şeklinde bir uyarı alırsınız. Api erişim izni yok uyarısının nedeni daha önce kullanmadığınız bir bilgisayardan yada farklı ip numarası olan bir internet sağlayıcısı kullandığınız için bu uyarıyı alırsınız. Bu durumu çözmek için kullandığınız bilgisayar yada internet sağlayıcı ip numarasını yönetim paneline kayıt etmeniz gereklidir. Öncelikle api erişim için kullanıcı belirleyin.

Opencart Api Erişim İçin Kullanıcı Belirleme

Opencart Api Erişim İçin Kullanıcı Belirleme

Opencart Api Erişim İçin Kullanıcı Belirleme

Opencart api erişimi kullanıcı belirlemek için yönetim paneline girin. Sol kısımdaki nagivasyon menüsünden sistem ayarlarına tıklayın ardından mağazalara tıklayın. Sağ tarafta açılan bölümde mağaza adınız görünür sağ tarafındaki düzenle butonuna tıklayın.

Opencart Api Erişim İçin Kullanıcı Seçimi

Opencart Api Erişim İçin Kullanıcı Seçimi

Sağ tarafta açılan bölümde üst sekmelerden seçenek sekmesine tıklayın. Açılan bölümde alt kısımda api kullanıcısını belirleyin. Varsayılan olarak default gelir buradan yönetici yetkisini seçin. Eğer bir yönetici grubu oluşturmadıysanız default kalsın. Sağ üst kısımdan kaydet butonuna tıklayın.

Opencart Api Erişim İzni

Opencart api erişim izni vermek için. Sol kısımdaki nagivasyon menüsünden sisteme tıklayın ardından kullanıcılar ve api’ye tıklayın.

Opencart Api Erişim İzni

Opencart Api Erişim İzni

Açılan kısımda default kullanıcı grubu görünür. Sağ tarafındaki düzenle butonuna tıklayın.

Açılan bölümde ip adresleri sekmesine tıklayın. İp adresleri sekmesinde api erişim izniniz yok hatası aldığınız bilgisayar yada internet sağlıyıcı ip adresi görünür. Oradaki ip adresini kopyalayın ardından alt kısımdaki + butonuna tıklayın.

Bu bölümde ip yazan yerin altındaki alana kopyaladığınız ip adresini yapıştırın ardından sağ üst kısımdaki kaydet butonuna tıklayın.

Opencart api erişim izniniz yok sorunu çözüm sorunu devam ederse bizimle iletişime geçiniz.