22 Haziran 2022

|

by: proadmin

|

Etiketler: ebay türkiyeden çekiliyor, gittigidiyor kapanıyor

|

Katagoriler: Haberler

Gittigidiyor Kapanıyor Ebay Açıkladı

Gittigidiyor kapanıyor Ebay açıkladı. ABD e-ticaret şirketi eBay, Gittigidiyor’u kapatacağını açıkladı. Gittigidiyor’un kapatılması kararı eBay tarafından internet sitesinden tüm kullanıcılara duyurulurdu. Artık satıcılar Gittigidiyor platformuna yeni ilan giremeyecek. Ancak bir süre daha tüketiciler alışverişlerine devam edebilecek. 18 Temmuz’dan itibaren ise tüketiciler de yeni satın almalar yapamayacak.

eBay’in Türkiye’den çekilme kararı almasının ardından Gittigidiyor’da yayımlanan duyuru Şu Şekilde.

GittiGidiyor olarak 21 yıl önce ülkemizi online pazar yeri formatıyla tanıştırdık. Ve e-ticaretin gelişimine öncülük ettik. İş ortaklarımızla birlikte büyüyüp milyonlarca kişiye internetten güvenli alışveriş hizmeti sağladık. Sektördeki köklü geçmişimizin son 11 yılını küresel e-ticaret liderlerinden eBay’in çatısı altında geçirdik.

Ve artık veda zamanı.

eBay’in Türkiye’de süregelen rekabet dinamikleri doğrultusunda aldığı kararla, GittiGidiyor olarak faaliyetlerimizi durdurarak platformumuzu kapatacağımızı üzülerek bildiriyoruz.

Bu zor kararın tüm süreçlerinde önceliğimiz her zaman çalışma arkadaşlarımız, satıcılarımız ve alıcılarımız için güvenilir bir süreç yönetimi gerçekleştirmek olacak.

18 Temmuz 2022 tarihine kadar alışverişe açık olacak platformumuz yeni ürün listelemeye kapatıldı. Site üzerindeki “Hesabım” bölümü, tüm alıcı ve satıcılarımızın tamamlanmamış işlemleri için. 5 Eylül 2022 tarihine kadar açık kalacak. Gittigidiyor kapanıyor ancak müşteri hizmetlerimiz ise 30 Eylül 2022 tarihine kadar kullanıcılarımıza destek vermeye devam edecek.

Bu yolculukta bizimle olan tüm paydaşlarımıza, alıcı ve satıcılarımıza bağlılıkları. Ve GittiGidiyor’a olan katkıları için teşekkür ederiz.”