Instagramda Satış Yapmak

Instagramda satış yapmak isteyenler için harika çözümler. Artık türkiyede instagramda mağaza oluşturup ürün satışı yapabilirsiniz.

Nasıl Başlanır

Instagramda ürün satmaya başlamak için facebook business hesabınızı oluşturmanız gerekmektedir. Facebook business hesabınızı oluşturduktan sonra instagram hesabınızı işletme hesabına dönüştürmeniz gerekmektedir.

Facebook İşletme modülü

İşletme modülü İle işinizi büyütün ve daha iyi alışveriş deneyimi yaşayın.

Facebook business hesabı nasıl oluşturulur?

Business hesabı oluşturmak için öncelikle bir işletme sayfası oluşturun.İşletme sayfası oluşturmak için facebok hesabınıza giriş yapın.

Sol taraftaki menüden sayfalar sekmesine tıklayın. Açılan sayfadan sayfa oluştur butonuna tıklayın ve işletmenizi oluşturun.

İşletme hesabı oluşturmak için detay bilgi alın. İşletme hesabı oluşturduktan sonra business manager hesabı açmak için buraya tıklayın.

Business manager hesabınızı oluşturduktan sonra instagram mağazanıza aktaracağınız ürün kataloğunu oluşturmanız gerekli.

Katalog, Facebook ve Instagram’da reklamını yapmak veya satmak istediğiniz tüm ürünler hakkındaki bilgileri içeren bir kapsayıcıdır.

Ürünlerinizi insanlara göstermek için kataloğunuzu Facebook ve Instagram’daki Mağazalar, dinamik reklamlar ve daha birçok farklı reklam türüne ve satış kanalına bağlayabilirsiniz.

Not: Mümkün olduğunda, birden fazla katalog oluşturmak yerine envanterinizi tek bir katalogda tutmanızı tavsiye ederiz. Katalog oluşturmak için buraya tıklayınız. Katalog oluşturdukta sonra instagram mağazası oluşturup ürün satmaya hazırsınız demektir.

"<yoastmark

Instagram mağazası nasıl oluşturulur?

Instagram mağazası oluşturmak için mevcut hesabınızı işletme hesabına taşımanız gerekmektedir.

Hesabınıza giriş yapın. Instagram sayfanızın sağ üst kısmındaki ızgara ikonuna tıklayın ardından en alttaki ayarlar ikonuna tıklayın.

Açılan menüden  hesap sekmesine tıklayın ardından işletme hesaına geçiş yap seçeneğine tıklayın. Instagram hesabınız işletme hesabına dönüşecektir.

İşletme hesabına dönüştükten sonra instagram hesabınızı işletme sayfası oluşturduğunuz facebook hesabınıza bağlamanız gerekmektedir.

Instagram hesabımı facebok işletme hesabına nasıl bağlarım?

Sayfanızın sağ üst kısmındaki ızgara ikonuna tıklayın ardından en alttaki ayarlar ikonuna tıklayın. Açılan menüden en alt kısımdaki hesaplar merkezine tıklayın.

Hesaplar ve profiller sekmesine tıklayın ardından hesaplar ekle linkine tıklayın.

Açılan sayfada facebook ve instagram hesabınız görünecektir devam et butonu ile yönergeleri izleyin ve hesaplarınızı bağlayın.

Şimdi mağazanızı oluşturalım. Instagram sayfanızın sağ üst kısmındaki ızgara ikonuna tıklayın ardından en alttaki ayarlar ikonuna tıklayın ardından işletme sekmesine tıklayın.

Açılan menüden instagramda alışverişi ayarla seçeneğine tıklayın ardından ürün kataloğunuz görüncektir. Ürün kataloğunuzu seçin ve instagramın onaylamasını bekleyiniz.

Dilerseniz bizimle iletişime geçerek sizin yerinize facebook mağaza ve instagram mağaza oluşturma için destek alabilirsiniz.

 

Tüm bunları opencart eticaret sitesi oluşturarak otomatik yapabilirsiniz. Instagramda satış yapmak için Opencart eticaret paketleri seçeneklerinden size uygun olanı seçip tüm ürünlerinizi otomatik olarak hem facebook mağazanızda hem instagram mağazanıda satışa sunabilirsiniz.

Opencart facebook ve instagram mağaza entegrasyonu paketlerimizden hariç olarak yapılmaktadır.

Opencart eticaret sitenizin kurulumundan sonra facebook ve instagram mağazanız ekiplerimiz tarafından oluşturularak opencart sitenize entegrasyonu gerçekleştirilir.

Entegrasyon sonrası opencart sitenize eklediğiniz ürünler otomatik olarak facebook ve instagram mağazanızda yayınlanır.

Örnek Olarak

@protasarim ve @kemique adreslerini inceleyiniz.

Diğer Instagram Mağaza Entegrasyonu Referanslarından Bazıları.

@atlasistanbul

@inegolevmobilyasi

@no35_urla

@urladangarden

@butik_floryaizmir

@bimobilyam

Opencart sitem var facebook & instagram mağaza entegrasyonu yapıyormusunuz?

Evet. 3.x.x versiyonlar için instagram ve facebook mağaza entegrasyonu yapıyoruz.

Sitem yok instagram ve facebook mağazası oluşturuyormusunuz?

Evet. Facebook ve instagram mağazanızı sizin yerinize oluşturuyoruz.

Entegrasyon sonrası opencart sitemde yaptığım tüm değişiklikler facebook ve instagram mağazamda hemen aktif oluyormu?

Evet. Opencart facebook ve mağaza entegrasyonu yapıldıktan sonra sitenizdeki ürün güncelleme, fiyat güncelleme, yeni eklediğiniz ürün, mevcut ürünü kaldırma vb gibi işlemleriniz aynı anda facebook ve instagram mağazanızda otomatik olarak güncellenir.

Entegrasyon yıllık bir ücreti varmı?

Hayır herhangi yıllık bir ücreti bulunmuyor. Ancak ilerleyen zamanlarda instagram yada facebook nedenli bir güncelleme gerekir ise ek ücret ödemeniz gerekir.

Hemen başlamak için iletişime geçiniz.