Opencart Ürünleri Ve Kategorileri Sıralama

Opencart ürünleri ve kategorileri sıralama işlemi.

Opencart eticaret sitenizde ürünleri ve kategorileri belli bir sıralama nasıl listeleriz. Örneğin kıyafet satış sitemiz var kırmızı elbise birinci, siyah elibse ikinci, yeşil elbise üçüncü sıralansın şeklinde yapmak istiyoruz. Ürünlerin dışında kategorilerimizi iç çamaşırlar birinci, elbiseler ikinci, pantolonlar üçüncü olacak şekilde listelemek istiyoruz. Kategorilerde yapacağınız sıralama eğer otomatik üst ve yan menü kullanıyorsanız oradada geçerli olacaktır. Mega menü kullanıyorsanız burada sıralamayı ayrı olarak ayarlayabilirsiniz.

Opencart Ürünleri Sıralama

Opencart ürünleri nasıl sıralanır.

Opencart Ürünleri Sıralama

Opencart Ürünleri Sıralama

Opencart admin panelinize giriş yapın. Nagivasyon menüsünden katalog ardından ürünlere tıklayın. Sıra belirlemek istediğiniz ürünün sağ tarafındaki mavi düzenle butonuna tıklayın. Eğer yeni ürün ekleyecekseniz sağ üstteki + butonuna tıklayın.  Açılan sayfadan veri sekmesine tıklayın.

Opencart ürün sıralama

Opencart ürün sıralama

Sayfanın en alt kısmında sıralama bölümünden ürünün kaçıncı görünmesini istiyorsanız yazın. Bu şekilde ürünlerinizi istediğiniz gibi sıralayabilirsiniz.

Opencart Kategorileri Sıralama

Opencart kategorileri nasıl sıralanır.

Opencart admin panelinize giriş yapın. Nagivasyon menüsünden katalog ardından kategorilere tıklayın. Ardından sıra belirlemek istediğiniz kategorinin yanındaki mavi düzenle butonuna tıklayın. Eğer yeni kategori ekleyecekseniz sağ üst kısımdaki + işaretli butona tıklayın.

Opencart kategori sıralama

Opencart kategori sıralama

Açılan sayfada veri sekmesine tıklayın ardından en alt kısımdaki sıralama bölümüne istediğiniz sıra numarasını yazın.

Opencart kategori sıralama

Opencart kategori sıralama

Bu şekilde tüm kategorilerinizi sıralayabilirsiniz. Otomatik menüde burada yaptığınız sıralamaya göre düzen oluşur. Mega menü kullanıyorsanız sıralamayı farklı yapabilirsiniz. Bu konu hakkında diğer destek konuları için opencart destek konuları sayfamızı inceleyiniz.

Çok fazla ürününüz varsa ve bu işlemi tek tek yapmak yorucu olabilir. Opencart hızlı düzenleme modülü ile bu işlemi kolaylaştırabilirsiniz. Opencart hızlı düzenleme modülü talep için iletişime geçiniz. Eğer opencart eticaret paketini bizden aldıysanız bu özellik paketinizde bulunmaktadır. Nasıl kullanacağınızı öğrenmek için opencart sss bölümünü inceleyiniz.