31 Mayıs 2020

|

Etiketler: amp, mobil sayfa, opencart, opencart amp

|

Katagoriler: Opencart E Ticaret Blog

Opencart Hızlandırılmış Mobil Sayfalar

Opencart Hızlandırılmış Mobil Sayfalar (AMP), anında yüklenebilecek optimize edilmiş sayfa içeriğine sahip olmamızı sağlar. Web sitenizin performansını önemli ölçüde arttırır.

Günümüzde akıllı telefonlar ve tabletler, internet üzerinden bilgiye erişme biçimimizi çok değiştirdi. Online mağaza sahipleri maksimum kullanıcıya ulaşmak için çalışmaktadır, ancak bir web sayfasının yüklenmesi çok uzun sürdüğünde bir kullanıcıyı kaybeder.

Opencart kullanılarak oluşturulmuş bir e-ticaret web siteniz varsa ve daha fazla müşteriye ulaşmak istiyorsanız doğru yerdesiniz. Web sitenizde AMP kullanarak, web sitenizin hemen çıkma oranını dinamik olarak azaltacaktır.

Böylece işte daha fazla satış ve büyüme sağlanmasına yardımcı olacaktır. Web sitesinin hemen çıkma oranı, web sitesi satışlarındaki düşüş için önemli bir neden olabilir ve bu da mağaza sahibine ağır kayıp verebilir. AMP, optimize edilmiş bir sonuç sağlayarak bu gibi yerlerde büyük bir kurtarıcı görevi görebilir.

Mağaza sahibi, AMP’nin web sitesine girmesiyle daha fazla gelir elde edebilir. Web sayfaları hızla yüklenebilir, böylece görünürlüğün artırılmasına yardımcı olur. Bu, mağaza sahibinin çok daha fazla kazanabileceği anlamına gelir.

AMP kategori sayfaları kullanıcıların kategoriler arasında hızlı bir şekilde gezinmesine olanak tanır. Bu modül birden fazla seviyeye kadar olan kategorileri destekleyecektir.

Mağaza sahibi, AMP’nin web sitesine girmesiyle daha fazla gelir elde edebilir. Web sayfaları hızla yüklenebilir, böylece görünürlüğün artırılmasına yardımcı olur. Bu, mağaza sahibinin çok daha fazla kazanabileceği anlamına gelir.

Opencart Arama Sonuçlarına Etkisi

AMP google hızlandırılmış mobil sayfa uygulaması size ilk sayfayı garanti etmez ancak amp ile optimize edilen sitelerin diğerlerine göre arama sonuçlarında daha önde olduklarını defalarca kez gözlemledik. Opencart amp modülü ile ilk sayfada olmasanızda rakiplerinize göre bir adım önde olacaksınız. Google ilk sayfa için seo optimizasyonu şarttır.

Satışlara Etkisi

Sitenizdeki ürün satışlarına etki edecektir. AMP ile optimize edilmiş bir eticaret sitesi mobilde kullanıcı deneyimini olumlu etkileyecektir. Kullanıcı deneyimini olumlu etkilemekle beraber hemen çıkma oranınız düşecektir bunu google analytics panelinizde gözlemleyebilirsiniz.

Sizde mobil sürümde AMP ile yükselmek istiyorsanız bizimle iletişime geçebilirsiniz. Bu uygulama sadece opencart için geçerlidir. Diğer e ticaret yazılımlarında AMP desteğimiz bulunmamaktadır.

Eğer bir e-ticaret sitesi sahibi değilseniz buradan yeni başlayanlar bölümümüzü inceleyin ve hemen e-ticarete başlayın. Herhangi bir eticaret sitesi kullanıyorsanız opencarta geçmek çok kolay. Opencarta geçiş için bu bölümü inceleyin.

E T-icaret dışında normal firma web sitesi için amp uygulasına burdan bakabilirsiniz.