Opencart İstenmeyen E-postaları Ve Üyelikleri Engelleme

Opencart istenmeyen e-postaları ve üyelikleri engelleme yöntemleri ile son zamanlarda opencart e-ticaret sitesi sahiplerinin başına bela olan spam üyeliklerin ve iletişim kutularından atılan spam e-postaların önüne geçebilirsiniz.

Opencartta bunu engellemenin bir çok yolu bulunmaktadır ancak biz size en basit olan yolunu anlatacağız.

Opencart istenmeyen e-postaları ve üyelikleri engelleme

Opencart istenmeyen e-postaları ve üyelikleri engelleme

Opencart yönetim paneline girin. Sol taraftaki nagivasyon menüsünden eklentiler sekmesine tıklayın ardından eklentiler seçeneğine tıklayın. Sağ tarafta Eklenti Türünü Seçin altındaki menüden doğrulamaları seçin.

Opencart İstenmeyen E-postaları Ve Üyelikleri Engelleme

Opencart İstenmeyen E-postaları

Basit doğrulama (CAPTCHA) sağ tarafındaki yeşil butona tıklayın ve çalıştırın.

Basit doğrulama (CAPTCHA) aktif olduktan sonra mavi renkli butona tıklayın açılan düzenleme sayfasında kapalı olarak görünecektir açık seçeneğini seçip ardından sağ üst kısımdan kayıt edin.

Kayıt işleminden sonra sağ taraftaki nagivasyon menüsünden sistem sekmesine ardından mağazalar seçeneğine tıklayın. Sağ taraftan mağaza düzenle butonuna tıklayın.

Açılan mağaza düzenleme sayfasında üst sekmelerden seçenek sekmesine tıklayın. Sayfanın en alt kısmında doğrulama seçeneklerini bulun.

Doğrulama seçeneklerinden basit doğrulamayı seçin ardından doğrulamanın geçerli olacağı bölümleri seçin.

Seçtiğiniz bölümlerde basit doğrulama (CAPTCHA) aktif olacaktır. Bu uygulama ile artık sitenize spam üyelik yapılması, spam iletişim e-postası gönderilmesi ve daha hangi bölümleri aktif ettiyseniz spam saldırıları engellemiş olursunuz. Bu uygulamayı spam saldırıları aldığınız bölümlere uygulamanızı tavsiye ederiz.

Ödeme sayfalarında yada iade gibi bölümlerde kullanmanız sitenize gelen müşterilerinizin işini zorlaştıracaktır. Bu nedenle kayıt ve iletişim bölümleri dışında kullanmanızı pek önermiyoruz. Bu basit opencart doğrulama özelliği dışında farklı yöntemlerde bulunmaktadır. Bir diğer yöntem ise Opencart Google reCAPTCHA doğrulamasıdır.