Opencart Sözleşme Kutucuklarını Değiştirme Kaldırma

Opencart sözleşme kutucuklarını değiştirme kaldırma işlemini yönetim panelinden bir kaç hamle ile yapabilirsiniz.

Opencart sözleşme kutucukları yasal sözleşmelerin elektronik olarak imzalanmasını sağlar. Örnek olarak  mesafeli satış sözleşemesi e-ticaret yapan işletmeler için zorunludur. Bu nedenle her e-ticaret sitesine eklenmesi ve müşteri tarafından elktronik ortamda imzalanması gerekir. Bu ve benzer yasal elektronik ortamda imzalanması zorunlu olan sözleşmeler için ödeme sayfalarında,kayıt sayfalarında, ortaklık sayfalarında yada sitenizde uyguladığınız özel satış metodlarında kullanılır.

Sözleşme kutucuklarını değiştirmek yada kaldırmak için yönetim paneline girin. Sözleşme metinlerini daha önce hazırlamış olmanız gerekmektedir. Sözleşme metinleri opencartta bilgi sayfaları bölümünden sisteme eklenir.

Opencart sözleşme kutucuklarını değiştirme kaldırma

Opencart sözleşme kutucuklarını değiştirme kaldırma

Nagivasyon menüsünden sistem ardından mağazalara tıklayın. Sağ kısımdan mavi düzenle butonuna tıklayın.

Opencart sözleşme kutucuklarını değiştirme kaldırma

Opencart sözleşme kutucuklarını değiştirme kaldırma

Üst sekmelerden seçenek sekmesine tıklayın. Alt kısımdaki liste değişecektir.

Hesap koşulları

Hesap koşulları

Aşağı kısımdaki seçeneklerde ilk olarak hesap koşulları seçeneği gelicektir. Hesap koşulları seçeneği müşterinin kaydı tamalamak için işaretlemesi gereken zorunlu sözleşme kutucuğudur. Sitenize kayıt olma şartları için hazırladığınız sözleşmenizi burada seçmeniz gerekir.

Alt kısıma doğru devam ettiğinizde satın alma koşulları gelecektir. Satın alma koşulları müşteriniz ürünü sepete atıp kasa bölümüne geçtiğinde gerekli alanları doldurduktan sonra satın alma koşulları kutucuğunu işaretleyecektir. Bu bölüme satın alma koşulu olarak hazırladığınız sözleşme metnini seçin. Genellikle mesafeli satış sözleşmesi seçilir.

Ortaklık Sözleşmesi

Ortaklık Sözleşmesi

Sitenizdeki ortaklar bölümünden ürünlerinizi satmak isteyen satış ortaklarınıza sunacağınız sözleşmedir. Sitenizde böyle bir yapılanmanız varsa buraya ortaklarınız için hazırladığınız sözleşmeyi seçin.

İade Koşulları

İade Koşulları

İade şartları sitenizden alınan ürünü iade edilirken kabul edilmesi gereken şartlardır. Bu bölüme ürünü iade alma şartlarını seçiniz.

Eğer dinamik satış sözleşmesi kullanıyorsanız ödeme sayfasındaki kutucukları kaldırmanız gerekebilir. Bu durumda yukarıda ilgili sayfa seçeneklerini yok seçiniz. Eğer sitenize kayıt içinde herhangi bir şartınız yok ise hesap koşullarındaki seçimi yok seçiniz.

Sözleşme kutucukları opencart varsayılan ödeme sayfasına göre anlatılmıştır. Eğer özel bir ödeme sayfası modül kullanıyorsanız bu ayarlar ile birlikte kullandığınız özel ödeme sayfası ayarlarınıda kontrol ediniz.