Opencart Kendi Kendine Bakım Moduna Geçiyor

Opencart kendi kendine bakım moduna geçiyor durumu bir çok opencart kullanıcısının başına gelen bir durumdur. Opencart’ın kendi kendine bakım moduna geçmesi genellikle sitenizin kodlarında değişiklik yapıldığında ve modifikasyonlar yenilendiğinde gerçekleşir. Bu durum opencart eski versiyonlarda rastlanan bir durumdur.

Neden Kendi Kendine bakım moduna Geçiyor?

Opencart 2 versiyonlarda modifikasyon yenilendiğinde sistem otomatik olarak bakım moduna geçer. Modifikasyon yenileme dışında ürün değişikliklerindede bazen otomatik bakım moduna geçebilir. Ancak yeni versiyonlarda bu özellik kaldırılmıştır. Eski versiyon kullanıyorsanız herhangi bir modifikasyon yada fiyat vs gibi bir değişiklik yaptığınızda opencart eticaret siteniz otomatik bakım moduna geçer. Otomatik bakım moduna geçtiğinde bunu admin girişi yaptığınız için farketmezsiniz. Bu sebeple opencart 2 sürümü kullanıyorsanız herhangi değişiklik yaptığınızda aşağıdaki adımları uygulayın.

  1. Admin Panele Girin
  2. Sistem Ardından Mağazalara Tıklayın
  3. Mavi Mağaza Düzenleme Butonuna Basın
  4. Üst Sekmelerden Sunucu Sekmesine Basın Ve Bakım Modunu Hayır Yapın Durum Düzelecektir.

Opencart otomatik bakım moduna geçme sorunu yeni versiyonlardan kaldırılmıştır opencart 3 altı versiyonlarda rastlanmaktadır.

Bu durumdan tamamen kurtulmak için opencart yeni sürüme güncellemeniz önerilir. Eğer sitenizde çok fazla özelleştirme varsa bu nedenle yeni sürüme geçmek istemezseniz eski sürümde’de yapılacak düzenleme ile bu sorun düzeltilir. Alternatif olarak opencart 2 sürümler için bakım modu uyarısı modülünü kullanabilirsiniz.

Opencart kendi kendine bakım moduna geçiyor sorunu veya Opencart bakım modu hakkında daha fazla bilgi için bizimle iletişime geçiniz.