Google’den Arıyoruz Diye Arayanlara Dikkat

Google’den Arıyoruz Diye Arayanlara Dikkat. Google’nin ücretsiz verdiği google haritalardan kaldırılacağınızı söyleyerek para talep edenlere itibar etmeyiniz. Bu şekilde yıllardır bir çok firma dolandırıldı. Bu konuyu kapsamlı olarak ele alalım.

Google Haritalar Nedir ?

Google haritalar google’nin tüm işletmelere ücretsiz olarak sunduğu bir servisidir. Google benim işletmem (Google MyBusiness) hesabı açarak firma bilgilerinizi ve konum bilgilerinizi ekleyip google arama motorundaki bulunabilinirliğinizi arttıran bir google hizmetidir.

Bu hizmet google tarafından ücretsiz sunulmaktadır. Bir google işletme hesabı açıp işletmenizi doğruladıktan sonra google arama motorunda arama ağında ve haritalı arama sonuçlarında görünmeye başlarsınız.

Google My Business İle Müşteri Etkileşimini Artırın

Arama sonuçlarında yukarıdaki resimdeki gibi işletmeniz görünür.

Bu İşleme Neden Para Ödüyorum?

Eğer işletme hesabınızı kendiniz oluşturduysanız herhangi bir ücret ödemezsiniz ancak bir bilişim şirketinden istediğinizde sizden işlem ücreti bir defaya mahsus olamak üzere alacaktır. Yıllık yada aylık gibi bir ödemesi bulunmamaktadır. Eğer ilerleyen zamanlarda yine bir bilişim şirketinden değişiklik yada güncelleme talep ederseniz ozaman yine bir işlem ücreti gerekir.

Eğer hesabınızı bir bilişim şirketi açtıysada açılan hesabı kendi gmail hesabınıza aktarılmasını talep ediniz. Eğer hesabı siz açtıysanız böyle bir işlem gerekmez.

Google’den Aradılar Süresi Dolmuş Yenilemem Gerekiyormuş?

Böyle bir arama hiçbir zaman olmayacaktır. Google size ücretsiz olarak verdiği bir hizmet için aylık,yıllık vb bir ücret talep etmeyecektir. Herşeyden önemlisi böyle bir işlem için google sizi hiçbir zaman aramayacaktır.

Googleden Aradılar Haritam Vb Bilgilerim Silinecekmiş?

Googleden arıyoruz işletmeniz tüm aramalardan kaldırılacaktır. Şu kadar ödeme yapmanız gerekmektedir. Yukarıda belirttiğimiz gibi google sizi hiçbir zaman aramayacak ve ödeme talep etmeyecektir. Eğer böyle bir durumla karşılaştıysanız işletme hesabınızı kendiniz oluşturduysanız hiçbir şüpheye düşmeyin bu duruma itibar etmeyin. Eğer siz açmadınız bir ajans yada bilişim şirketi aracılığı ile açtıysanız bu durumda aracı firmayı arayıp durumu bildiriniz.

Google Çözüm Ortağıyız İşletme Hesabınız İlk Sayfada Çıkıyor Güncellenmesi Gerekli Vb?

Google çözüm ortağıyız yada partneriyiz şeklindeki aranma durumunda sizi arayan kişilerden partner yada çözüm ortağı olduğunu belgeleyen evrakları isteyin. Şüphedeyseniz bildiğiniz bir firma ile görüştürün yada bu işlerle ilgilenen biriyle görüştürün.

Google Çözüm Ortağıyız Sitenizi İlk Sayfada Çıkarıyoruz

Seo optimizasyonu yapıyoruz ilk sayfada çıkarıyoruz. Arayan kişiler gerçekten google ortaklığı ile çalışan kişiler olsada öncelikle hiç kimse google’de ilk sayfa gibi bir garanti veremez. Googlede organik olarak ilk sayfada çıkmak hiçbir zaman garanti değildir. Google’de garantili ilk sayfa sadece google ads reklamları ile mümkündür. Bu şekildede google sizi hiçbir zaman aramaz.

Google ismini kullanarak sizi ancak google partneri bir firma arayabilir öyle olduğu zaman bile firmadan bunu kanıtlayan belgeleri isteyiniz.

Google’den Arıyoruz Diye Arayanlara Dikkat Edin. Bu ve benzer google dolandırıcılığı olduğunu düşündüğünüz yada şüphede olduğunuz durumlarda firmamızla iletişime geçebilirsiniz yada çalıştığınız bir firma varsa durumu yetkililerine bildirmenizi tavsiye ederiz.