Opencart Mağaza Kredisi Nasıl Çalışır

Opencart mağaza kredisi nasıl çalışır? Opencart mağaza kredisi müşterilerinizin hesaplarına kredi eklemenize olanak tanıyan bir opencart özelliğidir. Bu özelliği birçok amaçla kullanabilirsiniz. Mağaza kredi özelliği opencart yönetici panelinde varsayılan olarak bulunmaktadır ancak manuel işlem yapabilmektesiniz. Bu özelliği dilerseniz otomatik yada daha gelişmiş şekillerde kullanmak isteyebilirsiniz. Bunun için opencart gelişmiş mağaza kredi işlem modülleri bulunmaktadır.

Nasıl Kullanılır?

Opencart mağaza kredisi özelliğini öncelikle aktif etmelisiniz. Varsayılan kurulumda bu özellik aktif durumda değildir bunun için yönetici paneline giriş yapın ardından sol kısımdaki nagivasyon menüsünden  eklentiler >> eklentiler sekmesine tıklayın. Daha sonra  sağ taraftaki eklenti türünü seçin başlığı menüsünden sipariş toplamlarını seçin. Aşağı kısımda sipariş toplamları seçenekleri açılacaktır. Bu listeden mağaza kredisini bulun ardından sağ tarafındaki yeşil + butonuna tıklayıp aktif edin.

 

Opencart Mağaza Kredisini Aktif Etme İşlemi

Opencart Mağaza Kredisini Aktif Etme İşlemi

 

Aynı listede mağaza kredisinin sağ tarafındaki mavi butona tıklayıp kapalı durumunu açık yapın. Sıralama durumuna 7 yazın ve sayfayı sağ üst kısımdaki mavi butona tıklayıp kaydedin.

Nasıl Çalışır?

Buraya kadar ki işlemler ile mağaza kredisi özelliğini aktif ettik. Şimdi nasıl çalışır onu inceleyelim. Sitenizden sık alışveriş yapan bir müşterinize yada bayinize kredi eklemek için yönetici paneline giriş yapınız. Sol taraftaki nagivasyon menüsünden müşteriler >> müşteriler sekmesine tıklayın. Müşteri listeniz açılacaktır. Bu listeden kredi eklemek istediğiniz müşteriyi bulun ve sağ tarafındaki mavi düzenle butonuna tıklayın.

 

Opencart müşteriye kredi ekleme

Opencart müşteriye kredi ekleme

 

Açılan sayfada üst sekmelerden işlemler menüsüne tıklayın.

 

Opencart müşteriye kredi ekleme panosu

Opencart müşteriye kredi ekleme panosu

 

Bu sayfada müşteriye kredi ekleme bölümünü göreceksiniz. Açıklama bölümüne ekleyeceğiniz kredinin sebebi hakkında bilgi yazabilirsiniz. Örneğin: Hediye Kredi.

Kredi tutarı bölümüne müşterinize eklemek istediğiniz kredi tutarını yazın örneğin: 500 devamına tl eklemenize gerek yoktur ayrıca 50000 kredi ekleyecekseniz sıfırların arasına nokta yada herhangi birşey eklemeyin. Sistem otomatik olarak tamamlamaktadır. Müşterinize krediyi ekledikten sonra sağ alt kısımdaki mavi işlem kredi butonuna tıklayıp işlemi tamamlayın. Bu işlemleri yaptıktan sonra müşteriniz kendisine eklediğiniz kredi miktarı kadar herhangi ödeme metodu kullanmadan alışveriş yapabilecektir.

Kredi İle Nasıl Alışveriş Yapılır

Müşteri sitenizden herhangi ürün aldıktan sonra ödeme sayfasına geldiğinde sipariş toplamlarında kredisi aldığı ürün miktarından düşülür.

 

Opencart mağaza kredisi ile alışveriş

Opencart mağaza kredisi ile alışveriş

 

Bu özelliği bir çok amaç için kullanabilirsiniz. Müşterilerinizi ödüllendirmek yada cari hesap çalışmak gibi amaçlarda kullanabilirsiniz. Opencart mağaza kredisi hakkında daha detaylı bilgi için bizimle iletişime geçebilirsiniz.