Opencart Resim Yükleme Limitini Yükseltme

Opencart resim yükleme limitini yükseltme. Opencart dosya yükleme limiti yoktur. Sadece resimler 300 kb olarak sınırlanmıştır. Bu nedenle bazen resim yüklerken “Yanlış dosya boyutu” şeklinde bir uyarı alırsınız. Bu nedenlede resim yükleyemezsiniz. Bu durumu opencart yönetici panelinde bir kaç basit işlemle aşabilirsiniz.

Opencart resim yükleme limitini yükseltme işlemi için yönetici paneline girin ->> sistem ->> mağaza sekmesine tıklayın ve ardından açılan sayfada sağ kısımdaki mavi düzenle butonuna tıklayın. Mağaza düzenleme paneli açılacaktır. Üst sekmelerden sunucu sekmesine tıklayın ardından açılan listede alt kısımda yüklemeler seçeneğinde Maks. Dosya Boyutu alanında varsayılan 300000’dir. Bu rakama “0” ilave ederek sayfayı kayıt edin yada daha farklı bir boyut belirleyebilirsiniz.

 

Opencart Resim Yükleme Limitini Yükseltme

Opencart Resim Yükleme Limiti

 

Şimdi tekrar yüklemeyi deneyin. Eğer hata devam ediyorsa yüklemeye çalıştığınız resimin boyutunu kontrol edin. Ve dosya boyutu alanını ona göre yeniden düzenleyin. Resim boyutunu kontrol etmek için mausunuzla resim üzerine gelin. Popup açarak gösterecektir eğer göstermiyorsa resimin üzerine sağ tık yapın seçeneklerden özellikleri seçin boyutlarını görebilirsiniz.

Hata devam ediyorsa yüklemeye çalıştığınız resim uzantısını kontrol edin. Maks dosya boyutu bölümününün altında izin verilen uzantı türleri listesiyle karşılaştırın. Resim uzantısı listede yer alıyormu? Yüklemeye çalıştığınız resim uzantısı listede yoksa resimi listedeki uzantılardan birisine dönüştürmeyi yada listeye uzantısını ekleyin.

Gerekli işlemleri yaptığınız halde hata almaya devam ediyorsanız profesyonel destek almanız gerekmektedir. Destek için iletişime geçiniz.