Opencart Php Mail Ayarları Nasıl Yapılır

Opencart Php Mail Ayarları Nasıl Yapılır?. Opencart Php mail ayarları opencart kurulumunda varsayılan olarak ayarlıdır. Opencart hazır eticaret paketi yada varsayılan opencart kurulumu sonrası bu ayarları yapılandırmanız gerekir.

Opencart Php mail yapılandırması sipariş mailleri, yeni üye kaydı, ürün değerlendirmeleri, satış ortaklığı talebi vb maillerin belirlediğiniz mail adresinize düşmesi için gereklidir.

Opencart Php mail ayarları için yönetim paneli ->> Sistem ->> Mağazalar’a tıklayın ardından sağ tarafta açılan bölümden sağ üstteki mavi butona tıklayın. Mağaza ayarlarınızın bulunduğu bölüm açılacaktır. Üst sekmelerden e-posta sekmesine tıklayın.

Opencart Php Mail Ayar Mağaza Ekranı

Opencart Php Mail Ayar Mağaza Ekranı

Opencart Php Mail Ayarı Nasıl Yapılır?

1-E-Posta Motoru: PHP Seçin
2-Posta Parametreleri: Bu alana Mail adresinizi yazın. Örnek (bilgi@pro-tasarim.net)
3-SMTP Host Adı: Boş Bırakın
4-SMTP Kullanıcı Adı: Boş Bırakın
5-SMTP Parola: Boş Bırakın
6-SMTP Port: Boş Bırakın
7-SMTP Zaman Aşımı: 5 saniye olarak ayarlayın.

Opencart Php Mail Ayarı

Opencart Php Mail Ayarı

Tüm ayarları yapılandırdıktan sonra alt kısımda hangi maillerin gelmesini istediğinizi belirleyebileceğiniz seçenek alanı bulunur. Varsayılan olarak yeni sipariş işaretleridir. Ancak siz yeni müşteri, yeni ortak ve ürün değerlendirmesi yapıldığında’da mail almak istiyorsanız mail almak istediğiniz seçeneğin kutucuğunu işaretlemeniz yeterlidir.

Opencart Smpt Mail Seçenekleri

Opencart Smpt Mail Seçenekleri

Mail seçeneklerini belirledikten sonra alt kısımda belirlediğiniz seçeneklere gelen maillerin bir kopyasını iletmek istediğiniz başka mail adresleriniz varsa onlarıda belirleyebilirsiniz.

Örneğin seçenekler bilgi@protasarim.net.tr adresime geliyor ama info@pro-tasarim.net ve destek@pro-tasarim.com adresimize’de düşmesini istiyoruz. Bu durumda kutucuğa kopya mailin gideceği adresleri şu şekilde yazın. bilgi@protasarim.net.tr,info@pro-tasarim.net,destek@pro-tasarim.com

Bu şekilde mail adreslerinin aralarına virgül koyarak ekleyebilirsiniz.

Tüm yapılandırmayı tamamladıktan sonra sağ üst kısımdaki mavi kayıt butonuna tıklayın işlem bu kadar. Bu işlem sonrası maillerde sorun varsa bizimle iletişime geçiniz.

Dikkat bazı sunucular php mail desteklememektedir. Eğer php mail yapılandırmanız sunucu tarafından desteklenmiyorsa SMTP Mail ayarlarını yapınız.