Opencart Seo Optimizasyonu İle İlk Sayfaya Çıkın

Opencart seo optimizasyonu

OpenCart, dünyanın her yerinden girişimcilerin e-Ticaret sitelerini oluşturmalarına olanak tanıyan açık kaynaklı bir platformdur. Mağazanızı gerçekten kendiniz yapmak için tasarlanmış çok sayıda özellik ile birlikte gelir. 

Tüm işletme web siteleri gibi. OpenCart mağazanızı Google’ın ilk sayfasına yükseltmek için SEO’ya yatırım yapmanız gereklidir. SEO’nun e-ticaret mağazanızın tam potansiyelini gerçekleştirmenize nasıl yardımcı olabileceğine dair ip uçları.

Opencart Seo Optimizasyonu Anahtar Kelime Analizi

Google’ın ilk sayfasında sıralanmak harika olsa da, doğru anahtar kelimeleri sıralamıyorsanız somut sonuçlar elde edemezsiniz. Bu gerçeğe dayanarak, OpenCart mağazanız için kapsamlı anahtar kelime araştırması yapmak için bir Seo uzmanıyla çalışmalısınız .

Anahtar kelimelerin meta başlıklara, ürün açıklamaları ve diğer içeriklere eklenmesi, arama motorunda ilk sayfada görünmesini sağlar.

Sitelere gelen trafiğin % 70’i uzun başlıklı anahtar kelimelerden geliyor. Bu nedenle onları yok saymayın. Uzun başlıklı anahtar kelimeler, ana sayfa kadar yüksek sıralamada yer almayan diğer sayfalar için idealdir.

Sitenizin başarısının, her sayfanın ne kadar iyi sıralandığına bağlı olduğunu unutmayın.

Seo Optimizasyonu İçerik pazarlama

Opencart mağazanızın, hedeflenen içeriği hedef müşterilere iletmek için işinizle alakalı yıldız içeriğe sahip olması gerekir. Bu içeriğin, SEO ve yaratıcı yazma konularında  deneyimli profesyonel bir içerik yazarı tarafından hazırlanması gerekir.

Kitlenizin aradığı bilgilerle kaliteli içerik oluşturmak, ziyaretçilerin mağazanıza yoğunlaşmasını sağlar. Böylece size daha fazla dönüşüm sağlayacaktır. Profesyonel seo optimizasyonu ekibimiz, kaliteli içerikler oluşturmanıza ve sitenizin iyi performans göstermeye devam etmesini sağlamak için sürekli olarak size yardımcı olabilir.

Araştırmalar, çevrimiçi müşterilerin % 70’inin, mesajlaşma ve diğer geleneksel içerik biçimleri yerine bir blog yazısıyla şirket hakkında bilgi edinmeyi tercih ettiğini gösteriyor. Sattığınız ürünlerle ilgili bilgilendirici bir blog oluşturmalısınız. Her blogda, e-Ticaret sitenizin ilk sayfada sıralanması ve rakiplerinizin önüne geçme şansını artırmak için hedeflenen anahtar kelimeler bulunmalıdır.

İnsan beyni, görselleri metin bloklarından daha hızlı ve daha iyi işlemek için kablolanmıştır. Araştırmalar, e-Ticaret web sitesi ziyaretçilerinin çoğunun, video ve diğer görselleri olan sayfalarda olmayanlara göre 2,6 kat daha fazla harcama yaptığını gösteriyor. Ancak bu, blog bölümünün tamamının infografik gibi görsellerle doldurulması gerektiği anlamına gelmez.

Bunun yerine, potansiyel müşterilerin dikkatini çekmek için görseller bloglarınızda ve mağazanızın çeşitli bölümlerinde eşit olarak dağıtılmalıdır. SEO ekibimiz görselleri oluşturacak ve sizin için içeriğe dahil edecektir.

Opencart Seo Optimizasyonu Web Sitesi Düzenleme

Çoğu çevrimiçi mağazanın başarısız olmasının temel nedenlerinden biri, sitenin organizasyonuna ve düzenine dikkat etmemesidir. Sürtünme noktaları, müşterinin bir alışverişi tamamlamasını engeller. Ve bu da yüksek sayıda alışveriş sepetini terk oranına neden olur.

Profesyonel ekibimizle çalışarak, bu sürtünme noktalarını tespit edebilir ve ortadan kaldırabilirsiniz. Uzmanlarımız ayrıca, müşterilerin çeşitli sayfalarla nasıl etkileşime girdiğini anlamak için gelişmiş izleme yazılımını kullanacaktır. Bu bilgilerle önerilerde bulunacak ve OpenCart mağazanızı güçlendirmek için uygulayacaklardır.

Örneğin, uzmanımız, yüksek talep gören veya indirimli fiyatlarla sunulan belirli ürünler için bir veya daha fazla açılış sayfası oluşturmaya karar verebilir.

Url Oluşturma

Backlink, Google’ın en güçlü e-Ticaret sıralama faktörlerinden biridir. Güvenilir sitelerden ne kadar giden bağlantı alırsanız, mağazanızın en üstte listelenme şansı o kadar yüksektir.

Opencart mağaza sahibi olarak, misafir yayınları yazmak ve bunları web sitelerine dağıtmak için zaman bulamayabilirsiniz. Profesyonel seo optimizasyon uzmanlarımız sizin yerinize yapabilir ve mağazanızın sağlıklı bir backlink profiline sahip olmasını sağlayabilir.

E-posta Pazarlama

E-posta pazarlaması, sağlam içerik pazarlama stratejileriyle birleştiğinde, Opencart mağazanızı bir sonraki başarı seviyesine yükseltecektir. Ancak başarılı olması için, potansiyel müşterilere e-posta yoluyla düzenli olarak onlara ulaşmanız gerekir.

Seo ekibimiz, müşterilerinize markanızı tanıtan e-postaları toplamanın kolay yollarını bulmanıza yardımcı olacaktır. Ayrıca e-posta kopyası, bültenler oluşturacak ve e-postaları göndermek için doğru zamanda size tavsiyede bulunacaklardır.

Gönderdiğiniz e-postalardaki içerik yanlışsa, alıcıların bunları açıp okumaya zahmet etmeyeceğini unutmayın.

Seo ekibimiz bu tür durumlarda sizi destekleyecek ve gönderdiğiniz her e-postadan en yüksek değeri elde etmenizi sağlayacaktır.

Arama Motoru Pazarlaması

Arama motoru pazarlaması Google ve diğer arama motorlarında mağazanızı tanıtmak için gereklidir. Google’da bilgi aramak için hedef anahtar kelimelerinizden biri kullanıldığında, reklamınız otomatik olarak diğer arama  sonuçlarının üstünde gösterilir. Çoğu çevrimiçi müşteri en iyi sonuçları tıkladığından, reklamı tıklar ve mağazanıza yönlendirilir.

Diğer dijital pazarlama biçimlerinden farklı olarak, yalnızca reklamı tıklayan kişi sayısına göre ücretlendirilirsiniz. Bu yüzden bu pazarlama yöntemine Tıklama Başına Ödeme denir. Google ads‘nin bir başka yararı da, hedef kitle reklamları tıklamasa bile, yine de ücretsiz olarak gösterimden yararlanabilmenizdir. Bu da marka bilinirliği çabalarınızı artıracaktır. Reklamı tıklamayan ancak daha sonraki bir tarihte gören müşteriler doğrudan mağazayı ziyaret edip bir satın alma işlemi gerçekleştirebilir.

SEO ekibimiz, doğru hedef anahtar kelimeler için teklif vererek mağazanız için ideal reklam kampanyaları oluşturacaktır. Ayrıca, hangi reklamların hangilerinin performans gösterdiğini bilmek için sonuçları izleyebilir. Performansı yüksek olan reklamlar, diğer ticari işler için paradan tasarruf etmek için ayarlanır veya silinebilir.

Web Sitesi Değerlendirmesi

OpenCart mağazanızın performansını belirlemek için düzenli olarak değerlendirilmesi gerekir. Profesyonel seo uzmanlarımız, mağazanızın kapsamlı bir değerlendirmesini yapmak ve gerekli ayarlamaları yapmak için gerekli araçlara ve uzmanlığa sahiptir.

Örneğin, bir içerik denetimi iyileştirilmesi gereken belirli içerik parçalarını saptayacaktır. Örneğin, belirli bir ürün açıklaması  gerçekleştirilmiyorsa, SEO ekibimiz tekrar yazarak bunu yenileyecektir.

Çoğu çevrimiçi müşteri sabırsızdır ve yüklenmesi çok uzun sürerse siteye girmek için uğraşmaz. Çok fazla video ve optimize edilmemiş görüntüler düşük hız için iki mantıklı nedendir. Ekibimiz, sitenizin hızını belirleyecek ve iyileştirmek için gerekli ayarlamaları yapacaktır.

Bir web sitesi değerlendirme raporu, sitenizdeki güçlü ve zayıf alanları bilmenize ve gerekli düzeltmeleri yapmanıza yardımcı olacaktır. SEO uzmanlarımız, site yükleme hızının da bir sıralama faktörü olduğunun bilincindedir. OpenCart mağaza yükleme hızınızı artırmak, Google’ın ilk sayfasında sıralama şansınızı artıracaktır.

Sosyal medya pazarlama

Seo ekibimiz sadece mağazanızı optimize etmeye değil, aynı zamanda kazancınıda da artırmaya odaklanmaktadır. Sizin için ve diğer dijital pazarlama stratejileri gibi sosyal medya pazarlama kampanyaları oluşturacaklar; performansını ölçmek için onları izleyecekler. Örneğin, yayınları planlayacak, reklamlar oluşturacak ve sosyal medya sayfalarınızı sizin adınıza yöneteceklerdir.

Google botları, mağazanıza gelen trafik artışını kesinlikle dikkate alacaktır. Ve OpenCart mağazanızı bir otorite olarak değerlendirecek ve SERP’lerde sıralamasını olumlu yönde ayarlayacaktır.

Personelimiz kapsamlı bir şekilde eğitimlidir ve hizmet sunumu sırasında ve sonrasında yüksek düzeyde profesyonellik sağlıyoruz.

Seo hizmetlerimizin OpenCart mağazanızı Google’ın ilk sayfasına nasıl taşıyabileceği hakkında daha fazla bilgi için bizimle iletişime geçin .