Opencart Seo Optimizasyonu İle İlk Sayfaya Çıkın

Opencart seo optimizasyonu

OpenCart, dünyanın her yerinden girişimcilerin e-Ticaret sitelerini oluşturmalarına olanak tanıyan açık kaynaklı bir platformdur. Mağazanızı gerçekten kendiniz yapmak için tasarlanmış çok sayıda özellik ile birlikte gelir. 1300’den fazla tema ve modül sayesinde sitenizi sürekli büyüyen e-Ticaret sektöründen beğeninize ve kazancınıza göre özelleştirebilirsiniz.

Tüm işletme web siteleri gibi, OpenCart mağazanızı Google’ın ilk sayfasına yükseltmek için SEO’ya yatırım yapmanız gereklidir. SEO’nun e-ticaret mağazanızın tam potansiyelini gerçekleştirmenize nasıl yardımcı olabileceğine dair ip uçları.

Opencart Seo Optimizasyonu Anahtar Kelime Analizi

Google’ın ilk sayfasında sıralanmak harika olsa da, doğru anahtar kelimeleri sıralamıyorsanız somut sonuçlar elde edemezsiniz. Bu gerçeğe dayanarak, OpenCart mağazanız için kapsamlı anahtar kelime araştırması yapmak için bir Seo uzmanıyla çalışmalısınız .

Bu anahtar kelimelerin meta başlıklara, meta açıklamalara ve ürün açıklamaları gibi diğer içerik parçalarına eklenmesi, sitenizin arama motoru sonuç sayfalarının ilk sayfasında görünmesini sağlar.

Sitelere gelen trafiğin % 70’i uzun başlıklı anahtar kelimelerden geliyor, bu nedenle onları yok saymayın. Uzun başlıklı anahtar kelimeler, ana sayfa kadar yüksek sıralamada yer almayan diğer sayfalar için idealdir.

OpenCart sitenizin başarısının, her sayfanın ne kadar iyi sıralandığına bağlı olduğunu unutmayın.

Opencart Seo Optimizasyonu İçerik pazarlama

Opencart mağazanızın, hedeflenen içeriği hedef müşterilere iletmek için işinizle alakalı yıldız içeriğe sahip olması gerekir. Bu içeriğin, SEO ve yaratıcı yazma konularında uygulamalı deneyime sahip profesyonel bir içerik yazarı tarafından özenle hazırlanması gerekir.

Kitlenizin aradığı bilgilerle kaliteli içerik oluşturmak, ziyaretçilerin mağazanıza yoğunlaşmasını sağlar ve böylece size daha fazla dönüşüm sağlayacaktır. Profesyonel seo optimizasyonu ekibimiz, kaliteli içerikler oluşturmanıza ve sitenizin iyi performans göstermeye devam etmesini sağlamak için sürekli olarak size yardımcı olabilir.

Araştırmalar, çevrimiçi müşterilerin % 70’inin, kurumsal mesajlaşma ve diğer geleneksel içerik biçimleri yerine bir blog yazısı aracılığıyla bir şirket hakkında bilgi edinmeyi tercih ettiğini gösteriyor. Sattığınız ürünlerle ilgili bilgilendirici bir blog oluşturmanız önerilir. Her blogda, e-Ticaret sitenizin ilk sayfada sıralanması ve rakiplerinizin önüne geçme şansını daha da artırmak için hedeflenen anahtar kelimeler bulunmalıdır.

İnsan beyni, görselleri metin bloklarından daha hızlı ve daha iyi işlemek için kablolanmıştır. Araştırmalar, e-Ticaret web sitesi ziyaretçilerinin çoğunun, video ve diğer görselleri olan sayfalarda olmayanlara göre 2,6 kat daha fazla harcama yaptığını gösteriyor. Ancak bu, blog bölümünün tamamının infografik gibi görsellerle doldurulması gerektiği anlamına gelmez.

Bunun yerine, potansiyel müşterilerin dikkatini çekmek için görseller bloglarınızda ve mağazanızın çeşitli bölümlerinde eşit olarak dağıtılmalıdır. SEO ekibimiz görselleri oluşturacak ve sizin için içeriğe dahil edecektir.

Opencart Seo Optimizasyonu Web Sitesi Düzenleme

Çoğu çevrimiçi mağazanın başarısız olmasının temel nedenlerinden biri, sitenin organizasyonuna ve düzenine dikkat etmemesidir. Sürtünme noktaları, müşterilerin bir alışverişi tamamlamalarını engeller ve bu da yüksek sayıda alışveriş sepetini terk oranına neden olur.

Profesyonel ekibimizle çalışarak, bu sürtünme noktalarını tespit edebilir ve ortadan kaldırabilirsiniz. Uzmanlarımız ayrıca, müşterilerin çeşitli sayfalarla nasıl etkileşime girdiğini anlamak için gelişmiş izleme yazılımını kullanacaktır. Bu bilgilerle önerilerde bulunacak ve OpenCart mağazanızı güçlendirmek için uygulayacaklardır.

Örneğin, uzmanımız, yüksek talep gören veya indirimli fiyatlarla sunulan belirli ürünler için bir veya daha fazla açılış sayfası oluşturmaya karar verebilir.

Url Oluşturma

Backlink, Google’ın en güçlü e-Ticaret sıralama faktörlerinden biridir. Güvenilir sitelerden ne kadar fazla giden bağlantı alırsanız, OpenCart mağazanızın en üstte listelenme şansı o kadar yüksek olur.

Opencart mağaza sahibi olarak, misafir yayınları yazmak ve bunları web sitelerine dağıtmak için zaman bulamayabilirsiniz. Profesyonel seo optimizasyon uzmanlarımız sizin yerinize yapabilir ve mağazanızın sağlıklı bir backlink profiline sahip olmasını sağlayabilir.

E-posta Pazarlama

E-posta pazarlaması, sağlam içerik pazarlama stratejileriyle birleştiğinde, Opencart mağazanızı bir sonraki başarı seviyesine yükseltecektir. Ancak başarılı olması için, potansiyel müşterilerin e-postalarını toplamanız ve e-posta yoluyla düzenli olarak onlara ulaşmanız gerekir.

Seo ekibimiz, müşterilerinize markanızın olumsuz bir görüntüsünü boyamadan e-postaları toplamanın kolay ve pürüzsüz yollarını bulmanıza yardımcı olacaktır. Ayrıca e-posta kopyası, bültenler oluşturacak ve e-postaları göndermek için doğru zamanda size tavsiyede bulunacaklardır.

Gönderdiğiniz e-postalardaki içerik yanlışsa, alıcıların bunları açıp okumaya zahmet etmeyeceğini unutmayın.

Seo ekibimiz bu tür durumlarda sizi destekleyecek ve gönderdiğiniz her e-postadan en yüksek değeri elde etmenizi sağlayacaktır.

Arama Motoru Pazarlaması

Adından da anlaşılacağı gibi, arama motoru pazarlaması Google ve diğer arama motorlarında OpenCart mağazanızı tanıtmak için gereklidir. Birisi Google’da bilgi aramak için hedef anahtar kelimelerinizden birini kullandığında, reklamınız otomatik olarak diğer arama motoru sonuçlarının üstünde gösterilir. Çoğu çevrimiçi müşteri en iyi sonuçları tıkladığından, reklamı tıklar ve mağazanıza yönlendirilir.

Diğer dijital pazarlama biçimlerinden farklı olarak, yalnızca reklamı tıklayan kişi sayısına göre ücretlendirilirsiniz. Bu yüzden bu pazarlama yöntemine Tıklama Başına Ödeme denir. Google ads‘nin bir başka yararı da, hedef kitle reklamları tıklamasa bile, yine de ücretsiz olarak gösterimden yararlanabilmenizdir. Bu da marka bilinirliği çabalarınızı artıracaktır. Reklamı tıklamayan ancak reklamı daha sonraki bir tarihte gören potansiyel müşteriler doğrudan mağazayı ziyaret edip bir satın alma işlemi gerçekleştirebilir.

SEO ekibimiz, doğru hedef anahtar kelimeler için teklif vererek mağazanız için ideal reklam kampanyaları oluşturacaktır. Ayrıca, hangi reklamların hangilerinin performans gösterdiğini bilmek için sonuçları izlerler. Performansı yüksek olan reklamlar, diğer ticari işler için paradan tasarruf etmek için ayarlanır veya silinebilir.

Web Sitesi Değerlendirmesi

OpenCart mağazanızın performansını belirlemek için düzenli olarak değerlendirilmesi gerekir. Profesyonel seo uzmanlarımız, mağazanızın kapsamlı bir değerlendirmesini yapmak ve gerekli ayarlamaları yapmak için gerekli araçlara ve uzmanlığa sahiptir.

Örneğin, bir içerik denetimi iyileştirilmesi gereken belirli içerik parçalarını saptayacaktır. Örneğin, belirli bir ürün açıklaması veya gerçekleştirilmiyorsa, SEO ekibimiz tekrar yazarak veya yeniden tasarlayarak bunu yenileyecektir.

Çoğu çevrimiçi müşteri sabırsızdır ve yüklenmesi çok uzun sürerse siteye girmek için uğraşmaz. Çok fazla video ve optimize edilmemiş görüntüler düşük hız için iki mantıklı nedendir. Ekibimiz, sitenizin hızını belirleyecek ve iyileştirmek için gerekli ayarlamaları yapacaktır.

Kısacası, bir web sitesi değerlendirme raporu, sitenizdeki güçlü ve zayıf alanları bilmenize ve gerekli önerileri ve düzeltmeleri yapmanıza yardımcı olacaktır. SEO uzmanlarımız, site yükleme hızının da bir sıralama faktörü olduğunun bilincindedir. OpenCart mağaza yükleme hızınızı artırmak, Google’ın ilk sayfasında sıralama şansınızı artıracaktır.

Sosyal medya pazarlama

Sosyal medya platformları dijital pazarlamanın güç merkezleridir. En başarılı OpenCart mağazası, bir servet harcamadan binlerce potansiyel müşteriyle bağlantı kurmasına yardımcı olan bir veya birden fazla sosyal medya pazarlama kampanyasına yatırım yapmaktadır.

Seo ekibimiz sadece mağazanızı optimize etmeye değil, aynı zamanda kazncınıda da artırmaya odaklanmaktadır. Sizin için ve diğer dijital pazarlama stratejileri gibi sosyal medya pazarlama kampanyaları oluşturacaklar; performansını ölçmek için onları izleyecekler. Örneğin, yayınları planlayacak, reklamlar oluşturacak ve sosyal medya sayfalarınızı sizin adınıza yöneteceklerdir.

Google botları, mağazanıza gelen trafik artışını kesinlikle dikkate alacak ve OpenCart mağazanızı bir otorite olarak değerlendirecek ve SERP’lerde sıralamasını olumlu yönde ayarlayacaktır.

Personelimiz kapsamlı bir şekilde eğitimlidir ve hizmet sunumu sırasında ve sonrasında yüksek düzeyde profesyonellik sağlıyoruz.

Seo hizmetlerimizin OpenCart mağazanızı Google’ın ilk sayfasına nasıl taşıyabileceği hakkında daha fazla bilgi için bizimle iletişime geçin .