Opencart Üst Yada Yan Menü Düzenleme

Opencart üst yada yan menü düzenleme işlemi. Opencart menü işlemleri kullandığınız temaya göre değişkenlik gösterebilir. Özel temalar dışında opencart açılır menü üst kısımda yada yan kısımda bulunabilir. Biz ise size opencart standart menü işleyişini anlatacağız. Standart menü yan kısımda yada üst kısımda olması işleyişini değiştirmemektedir.

Üst menüyü oluşturmadan önce ana kategorilerinizi ve alt kategorilerinizi oluşturmuş olmalısınız. Eğer nasıl kategori oluşturacağınızı bilmiyorsanız opencart kategori oluşturma konusunu inceleyiniz.

Menü oluşturmaya başlayalım. Örneğin aşağıdaki gibi tek sütunlu bir açılır menü oluşturacağız.

Opencart Üst Yada Yan Menü Nasıl Düzenlenir

Opencart üst yada yan menü düzenleme

Opencart yönetim panelinize girin.

Opencart menü oluşturma

Opencart menü oluşturma

Nagivasyon menüsünden katalog sekmesine ardından kategorilere tıklayın. Üst menüde ilk görünmesini istediğiniz ana kategorinin sağ tarafındaki mavi düzenle butonuna tıklayın. Açılan sayfada üst sekmelerden veri sekmesine tıklayın.

Opencart menü düzenleme

Opencart menü düzenleme

Üst seçeneğini işaretleyin.

Sıralama: Bu kategorinin menülerde kaçıncı sırada çıkacağını belirler. Bu kategori üst menüde kaçıncı sırada çıkmasını istiyorsanız yazın örneğin bu kategori ilk çıksın bu durumda 1 yazıp sağ üst kısımdan sayfayı kayıt edin.

Bu işlem sonrası seçtiğiniz kategori alt kategorileri ile birlikte üst menüde görünecektir.

Çoklu Sütun Yapımı

Üst menüde kategorileri tek panoda çoklu sütun göstermek istiyorsanız.

Opencart menüleri çok sütunlu gösterme

Opencart menüleri çok sütunlu gösterme

Çoklu sütun yapmak istediğiniz kategoriye girin

Çoklu sütun yapımı

Çoklu sütun yapımı

Sütun sayısını 2 yapın yada daha fazlada yapabilirsiniz. Bu durumda ana kategorinin alt kategorilerini otomatik olarak 2 sütuna bölerek gösterecektir.

Burada temel olarak opencart standart menü düzeni işleyişini anlattık farklı üst yada yan menü varyasyonları için bizimle iletişime geçerek destek alabilirsiniz.