Opencart Slayt Ekleme

Opencart slayt ekleme işlemi. Slayt nasıl eklenir, kaldırılır. Buradaki slayt ekleme işlemi opencart varsayılan temaya göre anlatılmıştır. Opencart slayt ekleme işlemi eğer özel tema kullanıyorsanız kullandığınız temadaki slayt modülüne göre değişkenlik gösterebilir.

Slayt Ekleme

Yönetim paneline giriş yapın. Tasarım -> Afişlere tıklayın.

Slayt Ekleme

Slayt Ekleme

Sağ tarafta anaslayt yan tarafındaki mavi düzenle butonuna tıklayın.

Opencart Slayt Düzenleme

Opencart Slayt Düzenleme

Ekleme İşlemi

Mavi + butonuna tıklayın. Ardından slayt başlığını yazın. Slayt başlığı anasayfada herhangi şekilde görünmez. Google için slayt title oluşturur. Ardından bağlantı ekleyin. Bağlantı slaytın üstüne tıklandığında bağlantısını eklediğiniz sayfaya yönlenmesi içindir. Eğer herhangi bir yere yönlendirmek istemiyorsanız boş bırakın yada # işareti ekleyin. Ardından sağ üst kısımdaki mavi kayıt butonuna tıklayın işlem bukadar.

Opencartta slayt sayısı sınırı yoktur. İstediğiniz sayıda slayt ekleyebilirsiniz. Sayı sınırı olmasada sitenizin açılış hızını çok etkilememk için 4 veya 5 adet slaytı geçmemenizi tavsiye ederiz. Ancak çok sayıda ekleme yapmanız gerekecekse resimleri optimize etmenizi tavsiye ederiz.

Eğer opencart varsayılan temadaki slayt gösterisi dışında daha gelişmiş yada isteklerinize daha uygun bir slayt gösterisi gerekli ise opencartta bir çok slayt gösterisi modülü bulunmaktadır.

Slayt Düzenleme

Slayt düzenleme işlemindede aynı işlemleri yaparak slaytlarınızı düzenleyebilirsiniz.

Slaytı sitenin başka bir bölümünde gösterme. Bu işlem için opencart tema düzenleme sayfasını inceleyiniz. İlgili makale için buraya tıklayınız.

Opencart slayt ile ilgili sorularınız veya destek için iletişime geçiniz.