13 Şubat 2023

|

Etiketler: opencart türkçe, opencart türkiye

|

Katagoriler: Opencart Sık Sorulan Sorular

Opencart Türkçe

Opencart türkçe nedir?. OpenCart, e-ticaret sitelerinin kurulumu ve yönetimi için kullanabilecekleri açık kaynak kodlu bir yazılımdır. Türkçe dil desteği sunmaktadır. Ayrıca 500 bin üzeri Türk e-ticaret sitesi tarafından kullanılmaktadır. Türkçe dil desteği, OpenCart eklentileri veya modülleri aracılığıyla sağlanmaktadır.

Eğer OpenCart’ı Türkçe olarak kullanmak istiyorsanız, dil dosyalarını veya eklentilerini indirmeniz ve yüklemeniz gerekir. Bunun yanı sıra, OpenCart yönetim panelindeki tüm ayarların Türkçe olarak yapılması gerekir.

OpenCart’ı Türkçe dilinde kullanma adımları

  1. Türkçe dil paketini indirin ve yükleyin. OpenCart Türkçe dil paketini resmi web sitesinden veya başka bir kaynaktan indirebilirsiniz. Paketi yüklemek için yönetici panelinde “System” -> “Localisation” -> “Languages” bölümüne gidin ve buradan “Install Language” seçeneğini kullanın.
  2. Türkçe dilini varsayılan dil olarak ayarlayın. Yönetici panelinde “System” -> “Settings” bölümüne gidin ve buradan “Edit” düğmesini tıklayın. Dil seçeneğini Türkçe olarak ayarlayın ve değişiklikleri kaydedin.
  3. Türkçe dil paketi ile ilgili eklentileri yükleyin. OpenCart Türkçe dil paketini kullanmak için diğer eklentilere ihtiyaç duyabilirsiniz. Örneğin, fatura ve sevkıyat adresleri için Türkçe formlar gerekir. Bu eklentileri OpenCart resmi eklenti marketinden veya başka bir kaynaktan indirebilirsiniz.

Bu adımlar OpenCart’ı Türkçe dilinde kullanmanızı sağlar. E-ticaret sitesinizi Türkçe kullanıcılar için daha uygun hale getirir. Ayrıca opencart dil ekleme ve dil kodları için daha detaylı olan opencart dil ekleme konumuzu inceleyebilirsiniz.

Yukarıda anlatıklarımızın tam olarak yapılarak size sunulan şekline opencart türkçe denmektedir.Örneğin, sizler için hazırlanıp tüm ayarları yapılmış  Opencart eticaret paketleri türkçedir.

Opencart Türkiye Nedir?

Türkçeye çevrilerek türkiyede sunulan haline opencart türkiye denmektedir. Türkiye versiyonu, Türkçe dil desteği ve Türkçe özelleştirilmiştir. OpenCart orjinal hali ingilizcedir. Her ülke kendi diline çevirerek kullanmaktadır. Bu nedenle türkçeye çevirilerek kullanılan ve sunulan haline opencart türkiye denmektedir. Veya başka bir şekilde sadece opencart hizmeti veren ve bunu türkiyede yapanlarda bu terimi kullanmaktadır.

Türkiye Versiyonu Farklımı?

Hayır. Opencartın türkiye versiyonu sadece dil klasörü türkçe yapılmıştır. Dil çeviri dışındaki tüm herşeyi orjinali ile aynıdır. Ancak opencart özelleştirilebilir alt yapıya sahip olduğu için eticaret şirketleri kendilerine göre özelleştirerek kendi eticaret paketlerini sunabilir. Ancak orjinal sitesindeki versiyonu bir çok dile çevirilebilir ve orjinali ile aynıdır.