Opencart Ürün Sayfasına Yazı Bölümü Ekleme

Opencart ürün sayfasına yazı bölümü ekleme işlemi nasıl yapılır?

Opencart ürün sayfanızda sattığınız bazı özel ürünlerde müşterileriniz isteğine bağlı bazı özel istekler olabilir. Bunların bir çoğunu opencart seçenekler ile çözebiliyoruz.

Ancak farklı ürünlerde her müşterinin farklı istekleri olabiliyor. Özel bir ürün eklediniz ve müşterinizin isteğine göre hazırlayacaksınız bu türlü bir ürün için müşterinin isteyebileceklerini ön görüp tek tek seçenek hazırlamak oldukça zahmetli ve ek maliyetler gerektirebilmektedir.

Bunun yerine tanımladığınız özel ürün kısmına tek bir alan ekleyerek sorunu çözebilirsiniz. Örneğin ürüne metin alanı ekleyip müşterinin istediğini yazmasına olanak tanıdığımızda ek bir çok seçenek ile müşteriyi yormadan kolayca çözebilirsiniz.

Buna bir örnek olarak özel ayakkabı üretiyorsunuz ve bu ayakkabıyı ayağında sorun olan ortepedi hastalarına özel üretiyorsunuz. Bu durumda her hasta farklı bir ayakkabı isteyecektir. Bunu seçeneklendirmek yerine ürüne not alanı ekleyerek müşterinin istediğini tam olarak yazmasına olanak tanıyabilirsiniz.

Opencart Ürün Sayfasına Özel Not Alanı Nasıl Eklenir.

1- Admin Panel –> Katalog –> Seçenekler sekmesine tıklayın.

2- Sağ üst kısımdaki artı işaretli butona tıklayın.

Opencart Ürün Sayfasına Ek Yazı Bölümü Ekleme

Opencart Ürün Sayfasına Ek Yazı Bölümü Ekleme

3- Seçenek adını belirleyin. (Örnek: İhtiyacınız Olan Ayakkabıyı Tarif Edin)

4- Türünü metin alanı seçin.

5- Sıralama (0) seçin.

Seçenek adını belirleyin

Seçenek adını belirleyin

Son olarak sağ üstteki kayıt butonuna tıklayın.

6- Admin Panel –> Katalog –> Ürünler sekmesine tıklayın.

7- Ürünler listesinde metin alanını ekleyeceğiniz ürünün yanındaki mavi düzenle butonuna tıklayın. Eğer yeni ürün ekleyecekseniz sağ üstteki artı işaretli butona tıklayın.

8- Ürün sayfasında üst sekmelerden seçenek sekmesine tıklayın. Seçenek kutucuğuna seçeneklere eklerken yazdığınız başlığın bir kaç harfini yazın.

Seçenek Seçin

Seçenek Seçin

9- Eklediğiniz seçenek çıkacaktır. Üzerine tıklayıp Ekleyin.

Opencart Ürün Sayfasına Yazı Alanı Ekleme

Opencart Ürün Sayfasına Yazı Alanı Ekleme

Gerekli: Evet işaretli olursa bu metin alanı doldurulmadan sipariş verilemez. Hayır işaretli olursa metin alanına hiçbir şey yazılmasada sipariş verilebilir.

Seçenek Değeri: Buraya müşterinizin dikkatini çekecek bir not yazabilirsiniz. Örneğin: Bu kutucuğa ayağınızdaki sorunu ve ihtiyacınız olan ayakkabıyı tarif ediniz.

10- Sağ üst kısımdaki mavi kayıt butonuna tıklayıp çıkın.

Opencart Ürün Sayfasına Yazı Bölümü Görünüm

Opencart Ürün Sayfasına Yazı Bölümü Görünüm

Opencart ürün sayfasına yazı bölümü ekleme işlemini başarıyla tamamladınız.